Nawigacja

Kalendarz

Wtorek 22.01.2019

liczba odwiedzin: 20935

Aktualności

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Mapa

Nawigacja

 • CHOINKA SZKOLNA 2019

  CHOINKA SZKOLNA 2019
  12.01.2019

          Jak każdego roku  odbyła się w Szkole Podstawowej w Kanibrodzie  zabawa choinkowa dla dzieci zorganizowana przez Radę Rodziców z pomocą Rady Pedagogicznej. Do szkoły zawitał z Laponii Mikołaj, który wręczył wszystkim dzieciom i uczniom  prezenty. Dodatkowo rodzice zapewnili udaną zabawę przy dźwiękach DJ-Chestera, bawiącego wszystkich i zapraszającego do wspólnej zabawy. Rodzice przygotowali również bufet, w który można było kupić  słodkości i coś do picia, a nasza pani logopeda  zapewniła  atrakcje w postaci malowania twarzy i figurek z balonów. Wszyscy super się bawili, panowała miła atmosfera, szkoda że następna dopiero za rok.

  W czasie zabawy zbieraliśmy  datki na WOŚP , tylko tak mogliśmy ją wspomóc, nasi zaprzyjaźnieni wolontariusze  przywieźli ze sobą  gadżety na aukcję, które DJ Chester zlicytował w trakcie  imprezy. Każdy może pomagać jeśli tylko chce. MY CHCEMY!!!

 • PODSUMOWANIE I SEMESTRU.

  PODSUMOWANIE I SEMESTRU.
  11.01.2019

             Dziś Pani dyrektor Agnieszka Rybska dokonała podsumowania  wyników edukacyjnych za pierwszy semestr roku szkolnego 2018/2019. Najlepsi uczniowie otrzymali publiczne pochwały oraz oklaski od rówieśników i nauczycieli. Dodatkowo wspólną decyzją Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców zostanie ufundowana nagroda na koniec roku szkolnego dla najlepszego ucznia w szkole oraz dla ucznia , który najbardzej  podwyższy swoją średnią na zakończenie roku szkolnego. Życzymy wszystkim powodzenia, wartość nagrody to 100 zł.

 • BEZPIECZNE FERIE

  BEZPIECZNE FERIE
  10.01.2019

             W ramach prewencji pan policjant dzielnicowy zawitał do naszej szkoły w celu przeprowadzenia pogadanek na temat  bezpiecznego spędzania czasu wolnego podczas ferii zimowych oraz zachowania się na  stokach i innych miejscach zabaw zimowych na świeżym powietrzu. Dodatkowo każdy usłuszał jak powinien zachowywać się w kontaktach z nieznajomymi, a także  gdy pozostajemy sami w domu , bo i takie sytuacje mogą zaistnieć, gdy oboje rodziców pracuje.

     Życzymy aby wszyscy wrócili po feriach do szkoły zdrowi i wypoczęci.

 • WIGILIE KLASOWE

  20.12.2018

   Klasy młodsze w swoim gronie, a klasy strasze w swoim zorganizowały sobie  Wigilie klasowe z tradycyjnymi daniami postnymi, owocami , ciastami i prezentami. Słowo Boże wygłosił nam nasz katecheta ks. Artur  Nowak, a wspólnie śpiewaliśmy wcześniej przygotowane kolędy i pastorałki oraz piosenki świąteczne. Składająć sobie życzenia , w miłej i przyjaznej atmosferze roseszliśmy się do domów na ŚwiętaBożego Narodzenia. Nad uczniami czuwały wszystkie wychowawczynie. Do wspólnego stołu zaprosiliśmy panią  Dyrektor Agnieszkę Rybską i wszystkich pracowników szkoły oraz pania pielęgniarkę.

          Klasy I-III wraz ze swoimi  wychowawcami spotkały siena wspólnej  wigilii w klasie II. Na  wigilii bili również - pani dyrektor , ksiądz , rodzice, pracownicy obsługi. Dzielilismy  sie opłatkiem, składaliśmy życzenia, jedliśmy pyszne potrawy wigilijne. Śpiewaliśmy kolędy. Czulismy sięjakjedna wielka rodzina. Była również niespodzianka- przybył  do nas Św. Mikołaj i obdarował  nas podarunkami. Te chwile zostaną na długo w naszej pamięci.

 • ,,ZAPOBIEGAJMY POŻAROM"

  20.12.2018

     Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,, Zapobiegajmy pożarom"

  Do konkursu przystapili uczniowie z klas I-III i IV-VIII . Z klas  młodszych wpłynęło 7 prac , natomiast  z klas IV-VII, aż 12.

  Prace zostały przesłane  do Zarzadu  Związku Ochotniczych Straży Pożarnych we Włocławku. Czekamyz niecierpliwością  na wyniki.Trzymamy  kciuki za wszystkich. Nad  konkursemczuwały panie: M. Szarwas i E. Gontarek.

 • ,,Pamiętamy o osobach starszych i samotnych"

  17.12.2018

               Członkowie  koła PCK z klasy IV przygotowali świąteczne  kartki dla  mieszkańców  DPS w Rzeżewie. Do świątecznej akcji przyłączyły się  uczennice zklasy V z pania Żaneta Rojewską. . Mieszkańców odwiedzili i kartki wręczyli: Natalia  Boroń, Kacper Mikulski oraz pani Renata Krukowska. To miło sprawić wszystkim radość.

 • ,,STOP UZALEŻNIENIOM - ŻYCIE BEZ NAŁOGÓW Z PCK"

  14.12.2018

         Uczniowie  naszej szkoły  przystapili do konkursu na  plakat informacyjny . Ciekawe prace przygotowali Szymon Grzybowski, Julia Złotowska,  Zuzanna Paczyńska. Konkurs na etapie szkolnym  przerowadziły  panie: R. Krukowska, Ż. Rojewska. Czekamy na dalsze wyniki.

 • ARI-ARI

  13.12.2018

   Fundacja ARI-ARI , a właściwie jej przedstawiciele odwiedzili naszą szkołęna zaproszenie pani Donaty Mikołajczyk. Opowiadalio  rozwoju naszego regionu , ,,Młyny, cukrownie , spółdzielnie. Historia u podstaw na Kujawach i Ziemi Dobrzyńskiej" taki był tytuł prezentacji jaka nam przedstawili. Mówili o rozwoju techniki i przemysłu w naszej okolicy, jaki miał on wpływ na życie wszystkich ludzi na wsi i w mieście.

 • DWOREK W KŁÓBCE

  11.12.2018

  Wybraliśmy sie do  Kłóbki aby zwiedzić Dworek , w którym mieszkała narzeczona Fryderyka Chopina i poznać zwyczaje jakie panowały ww dworze  w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Zwieńczeniem  wyjazdu były wypieki pierników , które były kiedyś ozdobami choinkowymi oraz wspólne śpiewanie kolęd. Opiekę sprawowały panie : A. Andrzejczak. E. Gontarek, Ż. Rojewska i D. Mikołajczyk. wyjazd przygotowała pani A. Sawicka.Pierniki pięknie pachniały i wprowadzały w świąteczny nastrój.

 • GDZIE JESTEŚ śWIĘTY MIKOŁAJU

  04.12.2018

  Uczniowie klas I-III  wraz  ze swym opiekunkami wybrały się  do Centrum  Kultury  w Lubieniu Kujawskim na spektakl  teatralny :  ,,Gdzie jesteś Święty Mikołaju?". Dzieci  wspaniale  się bawiły. Miały  okzję  spotkać  się z Mikołajem i zrobić z nim zdjęcia.Opiekę sprawowały panie: A. Balcerzak, M. Szarwas , R. Krukowska i A. Sawicka.

 • ANDRZEJKOWE CZARY-MARY

  30.11.2018

            Dzieci z klas I-III brały udział w ciekawych wróżbach , zabawach, słodkim poczęstunku.  Świetnie bawiły się przy ulubionych piosenkach . Atrakcją  były bajkowe postacie, w które wcieliły się  panie: A. Justyńska, M. Boroń, W. Sobierajska.

          Imprezę  przygotowała pani Renata Krukowska we współpracy  z pania Marzeną Szarwas i Anną Balcerzak. Obecna była

  rownież pani dyrektor Agniszka Rybska, która  obdarowała wszystkich  cukierkami.

 • ANDRZEJKI SZKOLNE

  30.11.2018

   Andrzejki zorganizował Samorzad Szkolny pod opieką pani Anny Andrzejczak. Uczniowie klas VII-VIII i wszyscy pozostali chętni wróżyć innym mogli tego dnia stać się wróżkami i wróżami. Zaprosiliśmy wszystkich chętnych  z klas ,,0" - VIII oraz rodziców do współnej zabawy tego dnia. Można była przelewać wosk . wróżyć sobie oraz potańczyć wszyscy super się bawili.

 • Święto Pluszowego Misia

  27.11.2018

   Ten dzień był niezapomniany dla uczniów klas I-III . Była to  wycieczka do Biblioteki  Publicznej w Lubieniu Kujawskim na obchody Święta Pluszowego Misia  pod opieką pani A. Balcerzak, R. Krukowskiej i M.Szarwas. Dzieci  poznały  historię  Misia , sprawdziły swoją  wiedzę na temat znajomości książek, których bohaterami są zwierzęta. Rozwiązywały zagadki, słuchały pilnie czytanych  fragmentów  książki pt: ,,Kubuś Puchatek" . Brały  czynny udział w różnych  konkursach. Wycieczka  była udana , uczniowie  pełni wrażeń  wrócili do szkoły.Wycieczkę zorganizowała pani M.Szarwas.

 • Próbny Sprawdzian klasy VIII

  Próbny Sprawdzian klasy VIII
  27.11.2018

  Od 27.11.2018r. do 29.11.2018r.

  Nasi najstarsi uczniowie mieli możliwość sprawdzenia własnej wiedzy w nowej formule sprawdzianów na zakończenie szkoły podstawowej . Taka próba jest konieczna , aby wiedzieli jaka atmosfera wtedy panuje, czego odnich się wymaga ijak rozplanować sobie czas aby wszystko rozwiązać. Przede wszystkim jednak by sprawdzić wsoją dotychczasową wiedzę  i dać nauczycielom wskazówki do dalszej wspólnej pracy. Pomógł nam w tym Sprawdzian z OPERONEM.

 • Rekord dla Niepodległej

  09.11.2018
   
   
  Dnia 09 listopada 2018r.  przystąpiliśmy do bicia „Rekordu dla Niepodległej” i o godzinie 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski w pełnym brzmieniu. Po hymnie wszyscy zostali wprowadzeni w uroczysty nastrój słuchając i śpiewając pieśni patriotyczne, wiersze, oglądając prezentacje multimedialne oraz słuchając wystąpień uczniów przygotowanych przez panią Agnieszkę Woźniak- Grabowską nauczyciela historii w naszej szkole.Uroczystość była bardzo wzruszająca, interesująca i pouczająca. Dziękujemy za jej przygotowanie. #RekordDlaNiepodległej.
 • ŚNIADANIE DAJE MOC

  08.11.2018

  Dnia 08.11.2018r. klasy I-III wraz  ze swoimi  wychowawcami: panią Anną Balcerzak, Marzeną Szarwas i Renatą Krukowską oraz panią pedagog Anną Sawicką  zorganizowały  obchody  Finału Programu  ,,Śniadanie daje moc". Każda klasa  przygotowała zdrowe śniadanie , zrobiła kolorowe opaski z owocami i warzywami - uczestniczyła w konkursie  plastycznym:,,Jem owoce i warzywa". Klasy I-III zorganizowały krótką część artystyczną dotyczącą  zdrowego odżywiania. Wcześniej uczniowie klas I-III brali udział w zajęciach , podczas których  realizowane  były scenariusze  zajęć - praktycznie obrazujące  12 zasad zdrowego odżywiania.

     Podczas finału programu  uczniowie rozwiązywali  zagadki, brali udział  w zabawie dydaktycznej: Jak żyć zdrowo- Prawda-Fałsz"

  Wszyscy w tym dniu  wyglądali inaczej i byli ubrani na kolorowo. Był to niezwykły dzień wszyscy będą go długo pamiętali. W obchodach  uczestniczyła pani Dyrektor Agnieszka Rybska i przewodniczaca Rady Rodziców pani Małgorzata Boroń.

  Zarealizację  programu odpowiedzialna była pani Marzena Szarwas.

   

 • BAL WSZYSTKICH ŚWIETYCH 2018

  31.10.2018

  Bal Wszystkich Świętych

  Ks. Artur Nowak przygotował nam obchody Dnia Wszystkich Świętych. Wszyscy super się bawili, oglądali filmy, rozmawiali o świętości i dobrych uczynkach. Rozwiązywaliśmy wspólnie krzyżówkę. Razem tańczyliśmy i bawiliśmy się. To o wiele lepsze niż ten okropny Halloween. Chrześcijanin wie jak się bawić i weselić. W przeprowadzeniu tej uroczystości pomagały panie wychowawczynie.

 • BEZPIECZNY INTERNET

  23.10.2018

   

  Zajęcia z bezpiecznego Internetu

            Pan Andrzej Dominowski w ramach akcji ,,Bezpiecznego Internetu” przeprowadził warsztaty z dziećmi we wcześniejszym terminie zwracając uwagę na to co oglądają w Internecie, jakich informacji nie można podawać  nieznajomym poznanym w sieci, czego unikać, jak ustawiać prywatność na swoich kontach Internetowych. Podał wiele cennych wskazówek na przyszłość.

           Dzisiaj zakończył swoje warsztaty pogadanką z Rodzicami, którym zwrócił uwagę na to co dzieci robią w sieci, jak uniknąć niebezpiecznych sytuacji, jak kontrolować własne dzieci by zapobiec nieszczęściu. Wskazał jak powinno się bezpiecznie korzystać z Internetu

 • TEATR IMPRESARYJNY WE WŁOCŁAWKU

  TEATR IMPRESARYJNY WE WŁOCŁAWKU
  23.10.2018

   

  TEATR IMPRESARYJNY WE WŁOCŁAWKU

  Pani Elżbieta Gontarek przygotowała wyjazd uczniów klas IV-VIII wyjazd do Teatru Impresaryjnego we Włocławku na spektakl pt: ,,Chłopcy z Placu Broni”.

  Piersi pojechali uczniowie klasy IV i VIII pod opieką pań Anny Andrzejczak i Donaty Mikołajczyk. W drugim terminie pojechały klasy V, VI i VII pod opieką pań Elżbiety Gontarek, Anny Zbonikowskiej  i Żanety Rojewskiej. Spektakl w wykonaniu bardzo młodych aktorów zrobił duże wrażenie, szkoda że to tylko mały wycinek tej ciekawej i pouczającej książki.

  Po spektaklu uczniowie odwiedzili miejsce pamięci męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki na włocławskiej tamie, u brzegu Wisły.

  Żadna z wypraw nie obyła się bez wizyty w Mc`Donalds. Wszyscy zapamiętali te wyjazdy.

 • ZAJĘCIA Z PRACOWNIKIEM GWPK W KOWALU

  ZAJĘCIA Z PRACOWNIKIEM GWPK W KOWALU
  22.10.2018

  ZAJĘCIA Z PRACOWNIKIEM  GWPK W KOWALU PANIĄ PATRYCJĄ MODRZEJEWSKĄ

  Do szkoły na zaproszenie pani Anny Zbonikowskiej zawitała pani Patrycja Modrzejewska pracownik Gostynińsko- Włocławskiego Parku Krajoznawczego z siedzibą w Kowalu. Pani Patrycja przeprowadziła zajęcia warsztatowe z klasami I-III na temat dokarmiania zwierząt, a dokładnie ptaków w okresie zimowym . Dzieci własnoręcznie przygotowywały karmniki dla ptaków, które zabrały do powieszenia koło własnych domów.

  Klasy IV-VIII miały pogadankę na temat owadów, a dokładnie pszczół i tego co produkują dla nas ludzi pożytecznego. Następnie każdy uczeń wykonał własnoręcznie domek na zimę dla owadów, których część rozłożono wokół szkoły, a pozostałe zabrali uczniowie do swoich domostw i tam je  rozłożyli. Bardzo ważne jest dbanie o zwierzęta zimą zarówno te duże jak i te bardzo małe, każde zwierze pełni jakąś rolę w naszym ekosystemie.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Kanibrodzie
  Kanibród 27
  87-840 Lubień Kujawski
 • (54)2843036

Galeria zdjęć 2017/2018

Rok szkolny: