Nawigacja

Kalendarz

Czwartek 16.08.2018

liczba odwiedzin: 6081

Aktualności

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Mapa

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.

  Drodzy uczniowie i Rodzice !

  Niestety wakacje dobiegają końca i wracamy do szkoły , uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 04 września 2017r. o godzinie 9:00 w sali gimnasycznej uroczystą Mszą Św..

  Od wtorku rozpoczynamy naukę w ośmioklasowej szkole podstawowej według nowego rozporzadzenia MEN. Uczniowie zostaną zaopatzreni w darmowe podręczniki i materiały ćwiczeniowe na nowy rok szkolny. W szkole  przeprowadzono  kilka zmian, i modernizacji, które zapewnią lepsze zaplecze dydaktyczne i opiekę medyczną w odpowiednich warunkach.

   

 • Wybory do Samorzadu Szkolnego

  18.09.2017

  Dziś odbyły sie wybory do Samorządu Uczniowskiego.  tajnych demokratyacznych wyborach każdy mógł kandydować do  Zarządu , w wyniku czego naszą nową Przewdniczącą SU została Oliwia Soborska jej zastępcą została Natalia Gientka. Pozostali dwaj członkowie rady samorządu to Katarzyna Okupska i Piotr Maślanka. To ci uczniowie uzyskali największy mandat zufania od swoich kolegów i koleżanek , życzymy im sukcesów i dobrej współpracy z Radą Pedagogiczną , Panem Dyrektorem i Radą Rodziców w roku 2017/2018. Powodzenia!

 • Dzień Edukacji Narodowej

  13.10.2017

  Samorzad Uczniowski pod opieką i z pomocą pani Anny Andrzejczak przygotował życzenia dla nzsych pedagogów i pracowników szkoły. Uczniowie sami przygotowywali utwory muzyczne, które zaprezentowali na wspólnym spotkaniu. Wszystko odbywało sie w tajemnicy przed nauczycielami począwszy od klasy III, a skończywszy na klasie VII.Uczniowie klasy VII skłdali między utworami kolejne życzenia. Dodatkową atrakcją były wystepy taneczne w całości przygotowane przez uczennice, same układały choreografię i wybierały utwory do tańca.Wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły zostali obdarowani własnoręcznie wykonanymi jesiennymi  bukiecikami.

 • Próbny alarm!!!

  19.10.2017

        Mieliśmy dziś w szkole róbny alarm!!!. Około godziny 13:00 pani woźna  ogłosiła alarm, rozległy sie trzy dzwonki. Wszyscy  wraz z nauczycielami  udali się  na miejsce zbiórki  na dużym boisku  szkolnym. Akcja przebiegła  sprawnie , bez zakłóceń. Całości przyglądał sie  obserwator z Państwowej Straży Pożarnej  z Włocławka, który podsumował przebieg  całej ewakuacji.

  Oby nigdy nie trzeba było się ewakuować.

 • Pasowanie na czytelnika.

  Pasowanie na czytelnika.
  25.10.2017

  W tym dniu klasa I ze swoją wychowawczynią wybrała się do szkolnej biblioteki. Pani Elżbieta Gontarek ciekawie opowiadała  o tym miejscu i zachęcała dzieci do czytania książek. Pierwszacy z wielkim zainteresowaniem oglądały  książki.

  Zostali przyjęci do grona czytelników. Każdy z nich ma już swoją kartę, wypożyczyli już pierwsze książki. Aktu pasowania na czytelnika  dokonała pani Elżbieta Gontarek. Uczniowie otrzymali również pamiątkowe  dyplomy. W czasie tej ceremonii obecna była wychowawczyni klasy I pani Marzena Szarwas.

 • Bal Wszystkich Świętych.

  Bal Wszystkich Świętych.
  26.10.2017

      Ksiądz Artur  we współpracy z pania Anną Andrzejczak przygotował  kolejny raz  Bal Wszystkich Świetych. Były  konkursy i wspólne zabawy oraz najważniejsze  bal kostiumowy. Uczniowie  ze  wszystkich klas  mogli  brac udział w tym święcie. Dużo pomogli rodzice w przygotowaniu wielu ciekawych i pomysłowych strojów znanych Świętych. Każdy wybór był dobrze przemyślany.

                                     Zabawa była super!!!

 • Ślubowanie klasy I.

  Ślubowanie klasy I.
  27.10.2017

  Dnia 27.10.2017 r. odbyło się Ślubowanie na ucznia klasy I. W uroczystości  uczestniczyli : Przewodnicząca Komisji Óświaty i Sportu pani Elżbieta  Wojciechowska , radny pan Andrzej Matusiak, Kierownik Referatu Oświaty pan Rafał Balcerowski , pan Dyrektor Edward Kata, a także przewodnicząca Rady Rodziców pani Małgorzata Boroń oraz rodzice.

     Pierwszoklasiści zaprezentowali się wspaniale, zasłużyli żeby zostać uczniami Szkoły Podstawowej  w Kanibrodzie. Oklaskom i okrzykom nie było końca. Od zaproszonych gości uczniowie otrzymali upominki. Po części artystycznej rodzice  zaprosili wszystkich na słodki  poczęstunek.

  Wszyscy wspaiale sie bawili. Ten dzień na długo zostanie  w pamięci - Pierwszoklasistów. Nad całością uroczystości czuwała wychowaczyni pani Marzena Szarwas.

 • Wreszcie Niepodległa!!!

  Wreszcie Niepodległa!!!
  08.11.2017

  Pani Agnieszka Woźniak  kolejny raz przygotowała z uczniami klas V-VII piękne przedstawienie  historyczne  upamiętniające  rocznice  odzyskania przez Polskę Niepodległości. To bardzo  ważne  dla naszego naroduświęto.

     Wiadomości , wiersze i pieśni patriotyczne prezentowane  przez uczniów , dobór strojów i dekoracji dopełniły dzieła wprowadzając wszt=ystkich w ten historyczny nastrój. Wszyscy uważnie  słuchali, najmłodsi dowiedzieli  sie wielu ważnych rzeczy, a starsi przypomnieli , że nie zawsze w naszej ojczyźnie było tak jak teraz.

            Była to wspaniała lekcja historii!

 • Biblioteka Publiczna w Lubieniu Kujawskim

  Biblioteka Publiczna w Lubieniu Kujawskim
  14.11.2017

  W dniu dzisiejszym pojechaliśmy na wycieczkę doBiblioteki Publicznej w Lubieniu Kujawskim. Wyjazd zorganizowała Pani E. Gontarek , której pomagała Pani Ż. Rojewska. Ze szkoły pojechały klasy IV,V,VI.

       Najpierw  uczestniczyliśmy w zwiedzaniu Biblioteki i zajęciach warsztatowych prowadzonych przez panią biblitekarkę i pana Dyrektora - Roberta Paczkowskiego. Biblioteka zrobiła na nasogromne wrażenie. Z podziwem  patrzyliśmy na księgozbiór o wiele większy  niż nasz, na pomieszczenie czytelni z różnorodnymi czasopismami i gazetami. Ale prawdziwym rarytasem  okazały się  stanowiska komputerowe. Niektórzy  z nas już teraz postanowilisorzystać z zaproszenia i przyjechać do biblioteki w wolnym czasie lub w czasie ferii.

  Pani bibliotekarka  zapoznała  nas z regulaminem korzystania z księgozbioru, z katalogów , z nowościami książkowymi. Okazało się, że  kilkoro z nas już wypożyczało tu książki , czuli się tu swobodnie, byli z tegodumni. Toteż kilka osób poszło  ich śladami i zapisało się dobiblioteki, wypożyczając  już dziś  książki. Pani bibliotekarka opowiadała  nam cikawą historię powstania książki, a pan Dyrektor zaprosił na zajęcia teatralne, w których graliśmy postaci z wymyślonego  przez nas opowiadania. Potem wykonywaliśmy ilustracje plastyczne. Na koniec pobytu w bibliotece zrobiliśmy sobie  pamiątkowe zdjęcie. Bardzo namsię podobało!

       W dalszym planie  wycieczki był pobyt na Cmentarzu Parafialnym. Jego celem było uczczenie  99 rocznicy  odzyskania niepodległości przez Polskę i oddanie hołdu poległym  i pochowanym  tu żolnierzom. Dokupiliśmy  zniczy i poszliśmy na  cmentarz. Odszukaliśmy kwatery z grobami żołnierzy. W ciszy, skupieniu i modlitwie  oddaliśmy hołd  naszym bohaterom i zapaliliśmy symboliczne znicze. Tablice nagrobne  zdradzały  tylko nieliczne ich dane , o innych  się już nie dowiemy.

      Powiało smutkiem , niedowierzaniem i zadumą. Następnie  towarzyszyliśmy naszym koleżankom - Emilce i Klaudii w drodze na grób  ich noedawno zmarłego taty. Wspólnie z nimi pomodliliśmy  się , solidaryzując się w bólu i cierpieniu  dziewczynek. Było nam  jeszcze  smutniej.

       W takim nastroju , zamyśleniu, odrobinę doroślejsi  wróciliśmy do szkoły.

 • Bezpieczny Pierwszak.

  Bezpieczny Pierwszak.
  16.11.2017

  Podsumowanie XIII edycji konkursu plastycznego ,,Bezpieczny Pierwszak" odbyło się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego we Włocławku. Kacperek Matusiak  zajął  III miejsce . Nagrodę  wręczył mu  dyrektor WORD pan Jarosław Chmielewski. Otrzymał  super prezenty- dużego pliszowego psaPluto, książkę do czytania, specjalny blok do rysowania z różnymi szablonami, 2 bilety do Multikina i wiele innych drobiazgów.

         Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną w wykonaniu  uczniów  klas V związaną z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.Po wręczeniu wszystkich nagród i wyróżnień wszystkich zaproszono na słodki poczęstunek. Na uroczystości z kacprem byli jego rodzice i wychowawczyni pani M. Szarwas.

             Gratulacje dla Pierwszoklasisty.

 • Listopad miesiącem konkursów Kuratoryjnych.

  Listopad miesiącem konkursów Kuratoryjnych.

  Listopad  jest miesiącem, w którym przeprowadzane są konkursy przedmiotowe pod patronatem Kuratora Oświaty w Bydgoszczy. Nasi uczniowie kolejny raz zapragnęli wziąść w nim udział.

  Uczestniczyliśmy w czterech konkursach:

  -z języka polskieg

  -z języka angielskiego

  -z przyrody

  -z matematyki

  Nad przebiegami konkursów czuwały : pani Elżbieta Gontarek, Żaneta Rojewska, Anna Zbonikowska i Anna Andrzejczak. Nikt  nie przeszedł dalej , ale uczniowie mogli się sprawdzić.

 • Koncert akordeonowy.

  Koncert akordeonowy.
  20.11.2017

  Do szkoły zawitało dwóch panów grających na akordeonach. Jaki to wspaniały  instrument. Można na nim grać zarówno muzykę poważną, jak i rozrywkową. Wszyscy  uważnie słuchali , podziwiając umiejętności muzyczne grających i ich wiedzę na ten temat.  Ciekawie opowiadali o instrumentach oraz muzyce , którą wykonywali. Bardzo ciekawe doświadczenie dla wszystkich zebranych. Koncert zorganizował pan Dyrektor Edward Kata.

 • ,, Dziecka prawa, ważna sprawa"

  ,, Dziecka prawa, ważna sprawa"
  21.11.2017

  Klasa ,,O" pod opieką pani Moniki Barańskiej i  Martyny Jankowskiej  pojechała do Zespołu Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim  na wspólne spotkanie. ,,Dziecka prawa, ważna sprawa"przedstawienie nawiązywało do podstawowych praw dziecka. Spektalt skierowany był do najmłodszych grup uczniów i dzieci ze wszystkich szkół naszej gminy.

           Było to ciekawe i pouczające przedstawienie.

 • Podsumowanie w SP Kanibród ,, Bezpieczny Pierwszak"

  Podsumowanie w SP Kanibród ,, Bezpieczny Pierwszak"
  23.11.2017

  Podsumowanie konkursu plastycznego ,, Bezpieczny Pierwszak" w Szkole Podstawowej w Kanibrodzie.

  Na uroczystym apelu  grupy wiekowej klas ,,O"- III nastąpiło  podsumowanie  konkursu . Pan Dyrektor Edward Kata wręczył dyplom i nagrodę  dla Kacperka Matusiaka, który zajął III miejsce w WORD  we Włocławku. Pozostałe osoby  biorące udział w konkursie  otrzymały też drobne upominki . Byli to: M. Domowicz, M.Justyński. Nad Konkursem  czuwała pani  wychowawczyni  m. Szarwas.

 • Browar B, Park Krajobrazowyw Kowalu i WORD we Włocławku.

  Browar B, Park Krajobrazowyw Kowalu i WORD we Włocławku.
  29.11.2017

  To wyjątkowy dzień dla najmłodszych . w tym dniu  dzieci z klas ,,0"- III pod opieką  swoich  wychowawczyń  wybrały się  do teatru w Browarze B na przedstawienie  pt. ,,O psie  Kasztanie, który  został detektywem". Po spektaklu  były zajęcia  rozrywkowe w Centrum Kultury  Browar B - zajęcia  plastyczno-techniczne związane  ze świętami  BożegoNarodzenia, oraz zajęcia taneczne  z kierownikiem  Zespołu Pieśni i Tańca ,, Kujawy" - p. Maciejem  Mielczarskim.

       Póżniej odwiedzono WORD we Włocławku - odbyły  się tam super  zajęcia  zabawowe dotyczące  bezpieczeństwa  w ruchu drogowym. Uczniowie  wykazali się znajomością  przepisów ruchu drogowego. W nagrodę wszyscy otrzymali kamizelki odblaskowe.

  Na koniec oczywiście  wizyta w Mc Donald's. Był to niezapomniany dzień - pełny wrażeń i emocji.

         Klasy IV-VIII tego dnia oglądały w Browarze B spektakl  ,, Houston, mamy problem". Było to przedstawienie o zanikających więziach rodzinnych i niezauważaniu problemów nastolatków przez ich rodziców. W drodze powrotnej zawitaliśmy do ,,Rycykowego zakątka" przy GWPK w Kowalu. Uczestniczyliśmy tam w zajęciach warsztatowych. Opiekę sprawowały panie wychowawczynie.

 • Skansen w Kłóbce

  Skansen w Kłóbce
  05.12.2017

      Uczniowie klasy I-III wybrały sie  do malowniczo położonego Skansenu w Kłóbce. Ze względu na swoje położenie  wśród  pagórków, lasów i jezior  nazywany jest ,, Perłą Kujaw". W tym urokliwym krajobrazie  ulokowany jest  park etnograficzny z obiektami architektury wiejskiej. Ze względu na okres przedświąteczny uczniowie uczesticzyli w warsztatach tworzenia ozdób świątecznych, zwyczajów i obrzędów. Wszyscy byli  zaciekawieni i zainteresowani tym co przekazywała prowadząca. Wyjazd zorganizowały panie z klas młodszych.

 • Kwiaty dla Babci i Dziadka

  Kwiaty dla Babci i Dziadka
  15.12.2017

     Nasi uczniowie z klas I-III i IV-VII wzięli udział w dwóch konkursach: plastycznym tylko klasy młodsze , plastycznym i literackim klasy starsze.

  W IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu  Literackiego - ,,Wiersz  o Babci i Dziadku". Wirsze napisały: Klaudia Skoniecka z klasy VI, Zuzanna Paczyńska z klasy V i Edyta Majchrzak  z klasy VI. Nauczycielem prowadzącym była Pani Elżbieta Gontarek. Utwory  były długie , kilkuzwrotkowe. Nasze uczennice przepisały  ja na  komputerze, potem prace zostały  wysłane w wersji elektronicznej z pomoca pani Anny Andrzejczak.

      Dodatkowo  wzieliśmy  udział w XXVI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,, Kwiaty dla Babci i Dziadka". Wysłane zostały dwie prace: Zuzanny Paczyńskiej z klasy V  i  Justyny Matusiak z klasy IV. Ich  prace były piękne. Opieke  nad uczennicami sprawowała pani Elżbieta Gontarek.

     Oba konkursy zorganizowane były  przez Krajowe Stowarzyszenie  Pomocy Szkole  w Warszawie.

 • Konkurs plastyczny ,, Zapobiegamy Pożarom"

  Konkurs plastyczny ,, Zapobiegamy Pożarom"
  18.12.2017

        Celem konkursu  jest  zaintersowanie  dzieci i młodzieży  oraz dorosłychochroną przeciwpożarową. Na konkurs wpłynęło 250  prac.W  kategorii  klas I-III z naszej szkoły do dalszego etapu  zakwalifikowało się dwóch uczniów z klasy III: Jakub Złotowski i  Szymon Grzybowski.Uczniów przygotowywała pani M. Szarwas.

      Z klas starszych  w konkursie wzięło udział 9-ro ucznió , a opiekę nad nimi sprawowała pani E. Gontarek.

 • Wigilie klasowe.

  Wigilie klasowe.
  20.12.2017

          Wszystkie klasy przygotowywały się do  występu w Jasełkach , a właściwie do recytacji i śpiewania kolęd. Dzień wcześniej  obchodziliśmy  wigilie klasowe, każdy uczeń  zadeklarował się wcześniej  w porozumieniu z rodzicami  co przyniesie  na wigilię  i wszyscy  uczniowie klas IV-VII , a młodsze  każda w swojej  klasie spotkały się na  ,,opłatku". Składaliśmy  sobie życzenia, wręczaliśmy prezenty, śpiewaliśmy  kolędy. Panowała miła ,świąteczna atmosfera.

 • ,,Rosnę zdrowo i wesoło" oraz JASEŁK ABOŻONARODZENIOWE

  ,,Rosnę zdrowo i wesoło" oraz JASEŁK ABOŻONARODZENIOWE
  21.12.2017

       W dniu dzisiejszym miało miejsce  uroczyste podsumowanie  konkursu plastycznego pod hasłem ,, Rosnę zdrowo i wesoło"

  W konkursie  udział wzieli  uczniowie z klas  I-III. Wyróżniono pracę:

  -Michała Justyńskiego z klasy I

  - Oli Tomczak z klasy III

  - Szymona Grzybowskiegoz klasy III

  Nagrody  ufundowane  przez Radę Rodziców  wszystkim uczestnikom konkursu  wręczył pan Dyrektor  Edward Kata.Konkurs przygotowała pani R. Krukowska.

      Przygotowaniem Jasełek zajęła sie pani E. Gontarek oraz Ks. Artur. Uczniowie z klas IV-VII przedstawili historię Bożego Narodzenia,  w pięknej  scenerii i strojach wprowadzili nasw nastrój  nadchodzących świąt.

  Po przedstawieniu , każda klasa zaprezentowała przygotowaną  przez siebię kolęde.

  ,, Cicha noc, święta noc........" rozbrzmiewało do końca dnia, a teraz na święta do domu.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Kanibrodzie
  Kanibród 27
  87-840 Lubień Kujawski
 • (54)2843036

Galeria zdjęć 2017/2018