• Klauzula RODO dla rodziców

• Załącznik Nr 9 do Polityki bezpieczeństwa i ochrony danych osobowych w Szkole Podstawowej w Kanibrodzie

Klauzula informacyjna

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, że

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Szkoła Podstawowa w Kanibrodzie , reprezentowana przez Dyrektora  Panią Agnieszkę Rybską.

Funkcję Inspektora ochrony danych w Szkole Podstawowej w Kanibrodzie pełni Pani Anna Andrzejczak.

Kontakt z Inspektorem możliwy jest pod numerem telefonu 887 346 795 lub pisemnie na adres skrzynki elektronicznej: anna.andrzejczak46@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Kanibrodzie gromadzi i przetwarza dane osobowe na podstawie i w granicach przepisów prawa, w szczególności prawa oświatowego i kodeksu pracy w celu realizacji zadań statutowych.

W przypadku udostępniania danych osobowych odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będzie Szkoła Podstawowa w Kanibrodzie oraz podmioty, z którymi zawarto umowy powierzenia danych.

Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres czasu uczęszczania dziecka do oddziału przedszkolnego i nauki w szkole, chyba, że przepisy prawa stanowią inaczej.

Posiada Pani/Pan prawo:

1. dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania;
          2. usunięcia danych osobowych;
          3. ograniczenia przetwarzania;
          4. prawo wniesienia sprzeciwu;
          5. prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem;
          6. wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016r.

Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest wymogiem ustawowym i w następstwie wyrażonej zgody.

Jest Pan/Pani zobowiązana do ich podania, a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości realizacji czynności urzędowych.

…………………………………………..

Podpis Administratora Danych Osobowych