Nawigacja

Kalendarz

Poniedziałek 17.12.2018

liczba odwiedzin: 16498

Aktualności

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Mapa

 • Rekord dla Niepodległej

  09.11.2018
   
   
  Dnia 09 listopada 2018r.  przystąpiliśmy do bicia „Rekordu dla Niepodległej” i o godzinie 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski w pełnym brzmieniu. Po hymnie wszyscy zostali wprowadzeni w uroczysty nastrój słuchając i śpiewając pieśni patriotyczne, wiersze, oglądając prezentacje multimedialne oraz słuchając wystąpień uczniów przygotowanych przez panią Agnieszkę Woźniak- Grabowską nauczyciela historii w naszej szkole.Uroczystość była bardzo wzruszająca, interesująca i pouczająca. Dziękujemy za jej przygotowanie. #RekordDlaNiepodległej.
 • BAL WSZYSTKICH ŚWIETYCH 2018

  31.10.2018

  Bal Wszystkich Świętych

  Ks. Artur Nowak przygotował nam obchody Dnia Wszystkich Świętych. Wszyscy super się bawili, oglądali filmy, rozmawiali o świętości i dobrych uczynkach. Rozwiązywaliśmy wspólnie krzyżówkę. Razem tańczyliśmy i bawiliśmy się. To o wiele lepsze niż ten okropny Halloween. Chrześcijanin wie jak się bawić i weselić. W przeprowadzeniu tej uroczystości pomagały panie wychowawczynie.

 • BEZPIECZNY INTERNET

  23.10.2018

   

  Zajęcia z bezpiecznego Internetu

            Pan Andrzej Dominowski w ramach akcji ,,Bezpiecznego Internetu” przeprowadził warsztaty z dziećmi we wcześniejszym terminie zwracając uwagę na to co oglądają w Internecie, jakich informacji nie można podawać  nieznajomym poznanym w sieci, czego unikać, jak ustawiać prywatność na swoich kontach Internetowych. Podał wiele cennych wskazówek na przyszłość.

           Dzisiaj zakończył swoje warsztaty pogadanką z Rodzicami, którym zwrócił uwagę na to co dzieci robią w sieci, jak uniknąć niebezpiecznych sytuacji, jak kontrolować własne dzieci by zapobiec nieszczęściu. Wskazał jak powinno się bezpiecznie korzystać z Internetu

 • TEATR IMPRESARYJNY WE WŁOCŁAWKU

  TEATR IMPRESARYJNY WE WŁOCŁAWKU
  23.10.2018

   

  TEATR IMPRESARYJNY WE WŁOCŁAWKU

  Pani Elżbieta Gontarek przygotowała wyjazd uczniów klas IV-VIII wyjazd do Teatru Impresaryjnego we Włocławku na spektakl pt: ,,Chłopcy z Placu Broni”.

  Piersi pojechali uczniowie klasy IV i VIII pod opieką pań Anny Andrzejczak i Donaty Mikołajczyk. W drugim terminie pojechały klasy V, VI i VII pod opieką pań Elżbiety Gontarek, Anny Zbonikowskiej  i Żanety Rojewskiej. Spektakl w wykonaniu bardzo młodych aktorów zrobił duże wrażenie, szkoda że to tylko mały wycinek tej ciekawej i pouczającej książki.

  Po spektaklu uczniowie odwiedzili miejsce pamięci męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki na włocławskiej tamie, u brzegu Wisły.

  Żadna z wypraw nie obyła się bez wizyty w Mc`Donalds. Wszyscy zapamiętali te wyjazdy.

 • ZAJĘCIA Z PRACOWNIKIEM GWPK W KOWALU

  ZAJĘCIA Z PRACOWNIKIEM GWPK W KOWALU
  22.10.2018

  ZAJĘCIA Z PRACOWNIKIEM  GWPK W KOWALU PANIĄ PATRYCJĄ MODRZEJEWSKĄ

  Do szkoły na zaproszenie pani Anny Zbonikowskiej zawitała pani Patrycja Modrzejewska pracownik Gostynińsko- Włocławskiego Parku Krajoznawczego z siedzibą w Kowalu. Pani Patrycja przeprowadziła zajęcia warsztatowe z klasami I-III na temat dokarmiania zwierząt, a dokładnie ptaków w okresie zimowym . Dzieci własnoręcznie przygotowywały karmniki dla ptaków, które zabrały do powieszenia koło własnych domów.

  Klasy IV-VIII miały pogadankę na temat owadów, a dokładnie pszczół i tego co produkują dla nas ludzi pożytecznego. Następnie każdy uczeń wykonał własnoręcznie domek na zimę dla owadów, których część rozłożono wokół szkoły, a pozostałe zabrali uczniowie do swoich domostw i tam je  rozłożyli. Bardzo ważne jest dbanie o zwierzęta zimą zarówno te duże jak i te bardzo małe, każde zwierze pełni jakąś rolę w naszym ekosystemie.

 • Pieczenie chleba w Brześciu Kujawskim

  19.10.2018

  PIECZENIE CHLEBA W BRZEŚCIU KUJAWSKIM

  Dzień ten był szczególny dla klas I-III. W tym  dniu klasy te wybrały się  na wycieczkę do Brześcia Kujawskiego pod opieką swoich wychowawczyń pani Anny Balcerzak, Renaty Krukowskiej i Marzeny Szarwas, na obchody ,,Tygodnia Chleba Żytniego”. Dzieci pod opieką pań i uczniów z klasy II Technikum          Żywienia  i Usług Gastronomicznych uczestniczyły  w procesie przygotowania wypieku bułeczek i ciasteczek owsianych. Dla naszych uczniów była to wielka frajda – byli prawdziwymi kucharzami. Mogli również podziwiać zwierzęta  w zagrodzie : konie, kozy, osły. Jednak dużą atrakcją  cieszyła się jazda  kombajnem i ciągnikiem.

           Po tak  niezwykłych emocjach – degustacja upieczonych smakołyków. Smakowały wybornie. Wycieczka była udana . Osiągnęła swój cel: promocja  zdrowego  stylu odżywiania – poszanowanie chleba wypiekanego z naturalnych składników. Wycieczkę zorganizowała pani M. Szarwas.

 • DEN i Ślubowanie klasy I

  DEN i Ślubowanie klasy I
  18.10.2018

  DZIEŃ EDUKACJI NAODOWEJ I ŚLUBOWANIE KLASY I

           Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 12:30 na sali gimnastycznej w siedzibie szkoły. Występ uczniów z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowała pani Anna Zbonikowska. Na początek wystąpiła pani dyrektor Agnieszka Rybska wręczając nagrody dla nauczycieli oraz podziękowania dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. Po występie z okazji DEN przeszliśmy do Ślubowania klasy I , które przygotowała pani Renata Krukowska. Pani dyrektor pasowała maluchy na uczniów naszej szkoły, a zaproszeni goście złożyli im życzenia i obdarowali różnymi prezentami.

           Było mnóstwo życzeń, gratulacji, podziękowań i przeprosin za złe zachowania. Czas upłynął w miłej atmosferze przy dźwiękach melodii, wygłaszanych wierszy. Każdy z obecnych został obdarowany okolicznościową laurką przygotowaną przez Samorząd Uczniowski pod opieką pani Anny Andrzejczak. Przygotowaniem dekoracji zajęły się panie Elżbieta Gontarek, Renata Krukowska, Anna Zbonokowska.

           Po uroczystości  wszyscy zaproszeni goście ,Rada Pedagogiczna, Rodzice i dzieci z klasy I udali się na słodki poczęstunek, a pozostali uczniowie do swoich klas na słodkie co nieco.

           W trakcie uroczystości dokonano podsumowania konkursu plastycznego dla klas I-III ,, Dbamy o swoje bezpieczeństwo”. W konkursie wzięło udział 8 uczniów. Komisja w składzie  pani dyrektor Agnieszka Rybska, pani Marzena Szarwas, pani Anna Balcerzak, pani Renata Krukowska stwierdziła, że wszystkie prace były wykonane zgodnie z regulaminem tzn. były estetyczne, technika prac różnorodna, zgodna z tematyką dotyczącą bezpieczeństwa.

           Komisja przyznała 3 wyróżnienia

  kl I – Boroń Nikola

  kl II – Justyński Michał

  kl III – Sobierajska Zuzanna

  pozostałe osoby: Sobierajski Piotr - kl I

  Matusiak Kacper- kl II

  Domowicz Monika -kl II

  Bujalski Hubert -kl III

  Perliński Kamil -kl III

   też otrzymali  upominki za udział w konkursie. Konkurs przygotowała pani Marzena Szarwas.

 • CYRK W SZKOLE

  10.10.2018

  Cyrk w szkole, ale heca...!

           Dzisiejszego dnia zawitał do naszej szkoły cyrk, ale nie taki z namiotem, tylko dwie artystki cyrkowe, które  swoimi talentami i wspaniałym występem umiliły wszystkim czas nauki.

           Było bardzo kolorowo, głośno i wesoło.

  Największą atrakcję  sprawił ostatni  występ , taniec  z wężem. Po występie  mogliśmy dotknąć gada, było to dla nas ogromne przeżycie.

           Szkoda, że tak krótko!

 • ROZGRYWKI SPORTOWE

  05.10.2018

  ROZGRYWKI SPORTOWE

           Nasi uczniowie wzięli udział w Gminnym Turnieju piłki nożnej w kategorii chłopców szkół podstawowych. Byli to chłopcy z klas IV i VI. Nie  udało się, ale wytrwale walczyli do końca. Opiekę sprawował pan Sławomir Banasiak.

 • OTTZĘSINY KLAS 4i5 ORAZ DZIEŃ CHŁOPAKA

  OTTZĘSINY KLAS 4i5 ORAZ DZIEŃ CHŁOPAKA
  01.10.2018

  Otrzęsiny klasy 4 i 5 oraz Dzień Chłopaka.

           Dzień Chłopaka i Otrzęsiny  klas IV i V. Taki klimat tylko w naszej szkole . Były tańce, konkursy z nagrodami i słodycze dla wszystkich. Całą imprezę przygotowała z dziewczynami z Samorządu Uczniowskiego pani Anna Andrzejczak.

           Wszyscy super się bawili!

  Naszych młodszych kolegów i koleżanki przyjęliśmy do grona uczniów klas starszych.

 • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

  ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
  28.09.2018

  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

           Kolejny raz  wzięliśmy udział w obchodach dnia Tabliczki Mnożenia. Kilkoro z nas  pod opieką pani Anny Andrzejczak ruszyło z sondą uliczną pod hasłem: ,, Młodsi  sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” do Lubienia Kujawskiego.

           Tak uczciliśmy VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Odwiedziliśmy  Urząd Miasta, Bibliotekę, Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną, Pocztę, sklepy, pytaliśmy  przechodni na ulicy. Zakończyliśmy  w szkole  pytając naszych nauczycieli. Tabliczka jest bardzo ważna i trzeba ją znać!

 • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

  26.09.2018

  EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH.

           Dziś odbył się w szkole Europejski Dzień Języków Obcych. W nawiązaniu do tej uroczystości uczniowie  klas VIII, VII i VI  wzięły udział w wideo konferencji na żywo z języka niemieckiego, którą  przygotowała  i zorganizowała pani Żaneta Rojewska  nauczyciel języka angielskiego w naszej szkole.

 • SPRZĄTANIE ŚWIATA

  SPRZĄTANIE ŚWIATA
  26.09.2018

  SPRZĄTANIE ŚWIATA

  Dzisiejszego dnia  została  rozpoczęta akcja ,,Sprzątania świata”. Pani Anna Zbonikowska  przygotowała dla uczniów  klas od II do VIII krótką pogadankę  na temat  segregacji  śmieci i odpadów oraz o potrzebie ochrony  naszego środowiska i naszej planety.

           Następnie  wszyscy  obejrzeli  film  o recyklingu i segregacji odpadów . Na zakończenie  tego spotkania  każda klasa  przygotowała  miniatury  koszy na śmieci  zgodnie z zasadami  segregacji i kolorami  koszy. Dalszy  ciąg akcji w czwartek , wtedy to pójdziemy  sprzątać teren wokół szkoły.

           W przygotowaniu tego dnia pomogły panie  wychowawczynie poszczególnych klas.

 • FESTYN RODZINNY NA 100-lecie ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

  15.09.2018

  FESTYN RODZINNY

   NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

  Festyn zorganizowała Rada Rodziców we współpracy z Dyrektorem szkoły panią Agnieszką Rybską oraz gronem pedagogicznym i pracownikami szkoły. Duży wkład w organizację mieli również sponsorzy, a wśród nich pan Burmistrz Lubienia Kujawskiego Marek Wiliński i inni znamienici goście.

  Program imprezy był bardzo bogaty:

  -orkiestra dęta OSP Chodecz,

  -ZTL Ziemia  Lubieńska,

  -seniorzy ,,Harmonia”,

  -BIBI&DŻEREMI,

  -SELFIE,

  -Dragon Fireshow,

  -uczennice z naszej szkoły.

  Było wiele atrakcji  dodatkowych , słodycze, napoje, lody, grill, naleśniki w różnych odsłonach, darmowa  grochówka i żurek.

           Były dmuchane zjeżdżalnie  dla dzieci, malowanie twarzy oraz przejażdżki na motocyklach. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa.

           Goście i  pogoda dopisała . Wszyscy świetnie się bawili!.

 • WYBORY DO SAMORZADU UCZNIOWSKIEGO

  WYBORY DO SAMORZADU UCZNIOWSKIEGO
  12.09.2018

  12.09.2018

  WYBORY DO SAMORZADU  UCZNIOWSKIEGO

           Dziś od rana wzięliśmy udział w tajnych wyborach do Samorządu Uczniowskiego. Każdy z nas miał równe szanse, wszyscy byli kandydatami do Rady Samorządu.

           Komisja w skład , której  weszli  przewodniczący poszczególnych klas  pod opieką pani  Anny Andrzejczak przeliczyła  głosy i ustaliła co nastepuje:

  W roku szkolnym 2018/2019

  -przewodniczącą  została  - Oliwia Soborska

  - zastępcą została              -Natalia Gientka

  - skarbnikiem został          -Piotr Maślanka

  - kronikarzem został          - Szymon Grzybowski

  -sekcja kulturalna              - Edyta Majchrzak

                                             - Katarzyna Okupska

           Życzymy owocnej pracy i dobrej współpracy!

 • Narodowe czytanie.

  Narodowe czytanie.
  07.09.2018

  NARODOWE CZYTANIE ,,PRZEDWIOŚNIA”

           Wzięliśmy udział w ,,Narodowym czytaniu”  powieści S. Żeromskiego ,,Przedwiośnie”.

           Fragmenty  do czytania i całą akcję przygotowała pani Elżbieta Gontarek, a wzięli w nim udział  nauczyciele, rodzice  i wszyscy uczniowie z klas IV-VIII.

           Może w ten sposób zachęcimy do czytania!

 • PROJEKT UNIJNY

   

   

  Pragniemy poinformować, iż  w naszej szkole realizowany jest projekt pt.:

  „Równy start - lepsze jutro - wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów szkół z terenu ORSG Powiatu Włocławskiego”

   

  Projekt wdrażany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa kujawsko- pomorskiego, Działanie 10.2.2 Wsparcie kształcenia ogólnego, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt realizowany będzie w przedziale czasowym od sierpnia 2018 do czerwca 2020 r.

  Celem projektu jest poprawa osiągnięć edukacyjnych u 1776 uczniów (872K, 904M) z terenu ORSG Powiatu Włocławskiego poprzez rozwinięcie kompetencji kluczowych 1254 uczniów i doposażenie 13 Szkół Podstawowych w tym zakresie, rozwinięcie indywidualnego podejścia do 506 uczniów ze

  specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i doposażenie 9 Szkół Podstawowych w tym zakresie, wsparcie 18 uczniów zagrożonych przedwczesnym opuszczeniem systemów oświaty, podniesienie świadomości z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego u 62 uczniów, utworzenie warunków do nauczania metodą eksperymentu w 13 Szkołach Podstawowych (12 pracowni przyrodniczych, 8 pracowni matematycznych) oraz podniesienie kompetencji i kwalifikacji zawodowych 115 nauczycieli (101K).

   

  Projekt zakłada zorganizowanie 1500 h zajęć dodatkowych dla uczniów Szkoły Podstawowej w Kanibrodzie obejmujących następujące zakresy:

  - zajęcia rozwijające z j. angielskiego

  - zajęcia rozwijające z TIK

  - porady i konsultacje z pedagogiem

  - zajęcia logopedyczne

  - zajęcia rozwijające z matematyki

  - zajęcia rozwijające z przyrody

   

   

  Szkoła zostanie również wyposażona w nowoczesne pomoce i materiały dydaktyczne.

   

 • NOWY ROK SZKOLNY 2018/2019!!!

   Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie sie dnia 03 września 2018r. o godzinie 9:00.

            - poczatek - uroczysta Msza Święta na rozpoczecie roku szkolnego,na którą serdecznie zapraszamy 

               dzieci i rodziców

            - krótkie spotkanie z Dyrekcją szkoły

           - spotkania w klasach z wychowawcami.

  Tego dnia nie będzie zorganizowanego dowożenia do szkoły , wszyscy przychodzą i przyjeżdżają  własnym pojazdem.

  03.09.2018

  UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

           Dziś uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego . Spotkanie  rozpoczęło się Mszą Świętą , która odprawił  nam ks. Artur Nowak nasz katecheta. Następnie  zabrała głos  nowa Pani Dyrektor  Agnieszka Rybska. Powitała  wszystkich zebranych, przypomniała  o rocznicy wybuchu  II wojny światowej. Zapoznała wszystkich zebranych  o zmianach jakie zaszły od września w naszej szkole.

           Powitała  pana Sławomira Banasiaka  nowego nauczyciela wychowania fizycznego oraz panią Annę Sawicką nauczyciela świetlicy i pedagoga szkolnego. Na zakończenie  Rada Rodziców  oficjalnie  przywitała nową panią  Dyrektor życzeniami  dobrej współpracy i sukcesów  na nowym stanowisku.

           Po spotkaniu,  uczniowie z wychowawcami rozeszli się do klas , gdzie  przypomnieli zasady BHP podczas drogi do i ze szkoły oraz w czasie pobytu w szkole. Każdy otrzymał plan na najbliższe dni.

                     Do zobaczenia jutro!

   

   

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.

  Drodzy uczniowie i Rodzice !

  Niestety wakacje dobiegają końca i wracamy do szkoły , uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 04 września 2017r. o godzinie 9:00 w sali gimnasycznej uroczystą Mszą Św..

  Od wtorku rozpoczynamy naukę w ośmioklasowej szkole podstawowej według nowego rozporzadzenia MEN. Uczniowie zostaną zaopatzreni w darmowe podręczniki i materiały ćwiczeniowe na nowy rok szkolny. W szkole  przeprowadzono  kilka zmian, i modernizacji, które zapewnią lepsze zaplecze dydaktyczne i opiekę medyczną w odpowiednich warunkach.

   

 • Wybory do Samorzadu Szkolnego

  18.09.2017

  Dziś odbyły sie wybory do Samorządu Uczniowskiego.  tajnych demokratyacznych wyborach każdy mógł kandydować do  Zarządu , w wyniku czego naszą nową Przewdniczącą SU została Oliwia Soborska jej zastępcą została Natalia Gientka. Pozostali dwaj członkowie rady samorządu to Katarzyna Okupska i Piotr Maślanka. To ci uczniowie uzyskali największy mandat zufania od swoich kolegów i koleżanek , życzymy im sukcesów i dobrej współpracy z Radą Pedagogiczną , Panem Dyrektorem i Radą Rodziców w roku 2017/2018. Powodzenia!

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Kanibrodzie
  Kanibród 27
  87-840 Lubień Kujawski
 • (54)2843036

Galeria zdjęć 2017/2018

Rok szkolny: