Nawigacja

Kalendarz

Wtorek 23.10.2018

liczba odwiedzin: 12393

Aktualności

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Mapa

 • PROJEKT UNIJNY

   

   

  Pragniemy poinformować, iż  w naszej szkole realizowany jest projekt pt.:

  „Równy start - lepsze jutro - wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów szkół z terenu ORSG Powiatu Włocławskiego”

   

  Projekt wdrażany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa kujawsko- pomorskiego, Działanie 10.2.2 Wsparcie kształcenia ogólnego, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt realizowany będzie w przedziale czasowym od sierpnia 2018 do czerwca 2020 r.

  Celem projektu jest poprawa osiągnięć edukacyjnych u 1776 uczniów (872K, 904M) z terenu ORSG Powiatu Włocławskiego poprzez rozwinięcie kompetencji kluczowych 1254 uczniów i doposażenie 13 Szkół Podstawowych w tym zakresie, rozwinięcie indywidualnego podejścia do 506 uczniów ze

  specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i doposażenie 9 Szkół Podstawowych w tym zakresie, wsparcie 18 uczniów zagrożonych przedwczesnym opuszczeniem systemów oświaty, podniesienie świadomości z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego u 62 uczniów, utworzenie warunków do nauczania metodą eksperymentu w 13 Szkołach Podstawowych (12 pracowni przyrodniczych, 8 pracowni matematycznych) oraz podniesienie kompetencji i kwalifikacji zawodowych 115 nauczycieli (101K).

   

  Projekt zakłada zorganizowanie 1500 h zajęć dodatkowych dla uczniów Szkoły Podstawowej w Kanibrodzie obejmujących następujące zakresy:

  - zajęcia rozwijające z j. angielskiego

  - zajęcia rozwijające z TIK

  - porady i konsultacje z pedagogiem

  - zajęcia logopedyczne

  - zajęcia rozwijające z matematyki

  - zajęcia rozwijające z przyrody

   

   

  Szkoła zostanie również wyposażona w nowoczesne pomoce i materiały dydaktyczne.

   

 • NOWY ROK SZKOLNY 2018/2019!!!

   Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie sie dnia 03 września 2018r. o godzinie 9:00.

            - poczatek - uroczysta Msza Święta na rozpoczecie roku szkolnego,na którą serdecznie zapraszamy 

               dzieci i rodziców

            - krótkie spotkanie z Dyrekcją szkoły

           - spotkania w klasach z wychowawcami.

  Tego dnia nie będzie zorganizowanego dowożenia do szkoły , wszyscy przychodzą i przyjeżdżają  własnym pojazdem.

   

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.

  Drodzy uczniowie i Rodzice !

  Niestety wakacje dobiegają końca i wracamy do szkoły , uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 04 września 2017r. o godzinie 9:00 w sali gimnasycznej uroczystą Mszą Św..

  Od wtorku rozpoczynamy naukę w ośmioklasowej szkole podstawowej według nowego rozporzadzenia MEN. Uczniowie zostaną zaopatzreni w darmowe podręczniki i materiały ćwiczeniowe na nowy rok szkolny. W szkole  przeprowadzono  kilka zmian, i modernizacji, które zapewnią lepsze zaplecze dydaktyczne i opiekę medyczną w odpowiednich warunkach.

   

 • Wybory do Samorzadu Szkolnego

  18.09.2017

  Dziś odbyły sie wybory do Samorządu Uczniowskiego.  tajnych demokratyacznych wyborach każdy mógł kandydować do  Zarządu , w wyniku czego naszą nową Przewdniczącą SU została Oliwia Soborska jej zastępcą została Natalia Gientka. Pozostali dwaj członkowie rady samorządu to Katarzyna Okupska i Piotr Maślanka. To ci uczniowie uzyskali największy mandat zufania od swoich kolegów i koleżanek , życzymy im sukcesów i dobrej współpracy z Radą Pedagogiczną , Panem Dyrektorem i Radą Rodziców w roku 2017/2018. Powodzenia!

 • Dzień Edukacji Narodowej

  13.10.2017

  Samorzad Uczniowski pod opieką i z pomocą pani Anny Andrzejczak przygotował życzenia dla nzsych pedagogów i pracowników szkoły. Uczniowie sami przygotowywali utwory muzyczne, które zaprezentowali na wspólnym spotkaniu. Wszystko odbywało sie w tajemnicy przed nauczycielami począwszy od klasy III, a skończywszy na klasie VII.Uczniowie klasy VII skłdali między utworami kolejne życzenia. Dodatkową atrakcją były wystepy taneczne w całości przygotowane przez uczennice, same układały choreografię i wybierały utwory do tańca.Wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły zostali obdarowani własnoręcznie wykonanymi jesiennymi  bukiecikami.

 • Próbny alarm!!!

  19.10.2017

        Mieliśmy dziś w szkole róbny alarm!!!. Około godziny 13:00 pani woźna  ogłosiła alarm, rozległy sie trzy dzwonki. Wszyscy  wraz z nauczycielami  udali się  na miejsce zbiórki  na dużym boisku  szkolnym. Akcja przebiegła  sprawnie , bez zakłóceń. Całości przyglądał sie  obserwator z Państwowej Straży Pożarnej  z Włocławka, który podsumował przebieg  całej ewakuacji.

  Oby nigdy nie trzeba było się ewakuować.

 • Pasowanie na czytelnika.

  Pasowanie na czytelnika.
  25.10.2017

  W tym dniu klasa I ze swoją wychowawczynią wybrała się do szkolnej biblioteki. Pani Elżbieta Gontarek ciekawie opowiadała  o tym miejscu i zachęcała dzieci do czytania książek. Pierwszacy z wielkim zainteresowaniem oglądały  książki.

  Zostali przyjęci do grona czytelników. Każdy z nich ma już swoją kartę, wypożyczyli już pierwsze książki. Aktu pasowania na czytelnika  dokonała pani Elżbieta Gontarek. Uczniowie otrzymali również pamiątkowe  dyplomy. W czasie tej ceremonii obecna była wychowawczyni klasy I pani Marzena Szarwas.

 • Bal Wszystkich Świętych.

  Bal Wszystkich Świętych.
  26.10.2017

      Ksiądz Artur  we współpracy z pania Anną Andrzejczak przygotował  kolejny raz  Bal Wszystkich Świetych. Były  konkursy i wspólne zabawy oraz najważniejsze  bal kostiumowy. Uczniowie  ze  wszystkich klas  mogli  brac udział w tym święcie. Dużo pomogli rodzice w przygotowaniu wielu ciekawych i pomysłowych strojów znanych Świętych. Każdy wybór był dobrze przemyślany.

                                     Zabawa była super!!!

 • Ślubowanie klasy I.

  Ślubowanie klasy I.
  27.10.2017

  Dnia 27.10.2017 r. odbyło się Ślubowanie na ucznia klasy I. W uroczystości  uczestniczyli : Przewodnicząca Komisji Óświaty i Sportu pani Elżbieta  Wojciechowska , radny pan Andrzej Matusiak, Kierownik Referatu Oświaty pan Rafał Balcerowski , pan Dyrektor Edward Kata, a także przewodnicząca Rady Rodziców pani Małgorzata Boroń oraz rodzice.

     Pierwszoklasiści zaprezentowali się wspaniale, zasłużyli żeby zostać uczniami Szkoły Podstawowej  w Kanibrodzie. Oklaskom i okrzykom nie było końca. Od zaproszonych gości uczniowie otrzymali upominki. Po części artystycznej rodzice  zaprosili wszystkich na słodki  poczęstunek.

  Wszyscy wspaiale sie bawili. Ten dzień na długo zostanie  w pamięci - Pierwszoklasistów. Nad całością uroczystości czuwała wychowaczyni pani Marzena Szarwas.

 • Wreszcie Niepodległa!!!

  Wreszcie Niepodległa!!!
  08.11.2017

  Pani Agnieszka Woźniak  kolejny raz przygotowała z uczniami klas V-VII piękne przedstawienie  historyczne  upamiętniające  rocznice  odzyskania przez Polskę Niepodległości. To bardzo  ważne  dla naszego naroduświęto.

     Wiadomości , wiersze i pieśni patriotyczne prezentowane  przez uczniów , dobór strojów i dekoracji dopełniły dzieła wprowadzając wszt=ystkich w ten historyczny nastrój. Wszyscy uważnie  słuchali, najmłodsi dowiedzieli  sie wielu ważnych rzeczy, a starsi przypomnieli , że nie zawsze w naszej ojczyźnie było tak jak teraz.

            Była to wspaniała lekcja historii!

 • Biblioteka Publiczna w Lubieniu Kujawskim

  Biblioteka Publiczna w Lubieniu Kujawskim
  14.11.2017

  W dniu dzisiejszym pojechaliśmy na wycieczkę doBiblioteki Publicznej w Lubieniu Kujawskim. Wyjazd zorganizowała Pani E. Gontarek , której pomagała Pani Ż. Rojewska. Ze szkoły pojechały klasy IV,V,VI.

       Najpierw  uczestniczyliśmy w zwiedzaniu Biblioteki i zajęciach warsztatowych prowadzonych przez panią biblitekarkę i pana Dyrektora - Roberta Paczkowskiego. Biblioteka zrobiła na nasogromne wrażenie. Z podziwem  patrzyliśmy na księgozbiór o wiele większy  niż nasz, na pomieszczenie czytelni z różnorodnymi czasopismami i gazetami. Ale prawdziwym rarytasem  okazały się  stanowiska komputerowe. Niektórzy  z nas już teraz postanowilisorzystać z zaproszenia i przyjechać do biblioteki w wolnym czasie lub w czasie ferii.

  Pani bibliotekarka  zapoznała  nas z regulaminem korzystania z księgozbioru, z katalogów , z nowościami książkowymi. Okazało się, że  kilkoro z nas już wypożyczało tu książki , czuli się tu swobodnie, byli z tegodumni. Toteż kilka osób poszło  ich śladami i zapisało się dobiblioteki, wypożyczając  już dziś  książki. Pani bibliotekarka opowiadała  nam cikawą historię powstania książki, a pan Dyrektor zaprosił na zajęcia teatralne, w których graliśmy postaci z wymyślonego  przez nas opowiadania. Potem wykonywaliśmy ilustracje plastyczne. Na koniec pobytu w bibliotece zrobiliśmy sobie  pamiątkowe zdjęcie. Bardzo namsię podobało!

       W dalszym planie  wycieczki był pobyt na Cmentarzu Parafialnym. Jego celem było uczczenie  99 rocznicy  odzyskania niepodległości przez Polskę i oddanie hołdu poległym  i pochowanym  tu żolnierzom. Dokupiliśmy  zniczy i poszliśmy na  cmentarz. Odszukaliśmy kwatery z grobami żołnierzy. W ciszy, skupieniu i modlitwie  oddaliśmy hołd  naszym bohaterom i zapaliliśmy symboliczne znicze. Tablice nagrobne  zdradzały  tylko nieliczne ich dane , o innych  się już nie dowiemy.

      Powiało smutkiem , niedowierzaniem i zadumą. Następnie  towarzyszyliśmy naszym koleżankom - Emilce i Klaudii w drodze na grób  ich noedawno zmarłego taty. Wspólnie z nimi pomodliliśmy  się , solidaryzując się w bólu i cierpieniu  dziewczynek. Było nam  jeszcze  smutniej.

       W takim nastroju , zamyśleniu, odrobinę doroślejsi  wróciliśmy do szkoły.

 • Bezpieczny Pierwszak.

  Bezpieczny Pierwszak.
  16.11.2017

  Podsumowanie XIII edycji konkursu plastycznego ,,Bezpieczny Pierwszak" odbyło się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego we Włocławku. Kacperek Matusiak  zajął  III miejsce . Nagrodę  wręczył mu  dyrektor WORD pan Jarosław Chmielewski. Otrzymał  super prezenty- dużego pliszowego psaPluto, książkę do czytania, specjalny blok do rysowania z różnymi szablonami, 2 bilety do Multikina i wiele innych drobiazgów.

         Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną w wykonaniu  uczniów  klas V związaną z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.Po wręczeniu wszystkich nagród i wyróżnień wszystkich zaproszono na słodki poczęstunek. Na uroczystości z kacprem byli jego rodzice i wychowawczyni pani M. Szarwas.

             Gratulacje dla Pierwszoklasisty.

 • Listopad miesiącem konkursów Kuratoryjnych.

  Listopad miesiącem konkursów Kuratoryjnych.

  Listopad  jest miesiącem, w którym przeprowadzane są konkursy przedmiotowe pod patronatem Kuratora Oświaty w Bydgoszczy. Nasi uczniowie kolejny raz zapragnęli wziąść w nim udział.

  Uczestniczyliśmy w czterech konkursach:

  -z języka polskieg

  -z języka angielskiego

  -z przyrody

  -z matematyki

  Nad przebiegami konkursów czuwały : pani Elżbieta Gontarek, Żaneta Rojewska, Anna Zbonikowska i Anna Andrzejczak. Nikt  nie przeszedł dalej , ale uczniowie mogli się sprawdzić.

 • Koncert akordeonowy.

  Koncert akordeonowy.
  20.11.2017

  Do szkoły zawitało dwóch panów grających na akordeonach. Jaki to wspaniały  instrument. Można na nim grać zarówno muzykę poważną, jak i rozrywkową. Wszyscy  uważnie słuchali , podziwiając umiejętności muzyczne grających i ich wiedzę na ten temat.  Ciekawie opowiadali o instrumentach oraz muzyce , którą wykonywali. Bardzo ciekawe doświadczenie dla wszystkich zebranych. Koncert zorganizował pan Dyrektor Edward Kata.

 • ,, Dziecka prawa, ważna sprawa"

  ,, Dziecka prawa, ważna sprawa"
  21.11.2017

  Klasa ,,O" pod opieką pani Moniki Barańskiej i  Martyny Jankowskiej  pojechała do Zespołu Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim  na wspólne spotkanie. ,,Dziecka prawa, ważna sprawa"przedstawienie nawiązywało do podstawowych praw dziecka. Spektalt skierowany był do najmłodszych grup uczniów i dzieci ze wszystkich szkół naszej gminy.

           Było to ciekawe i pouczające przedstawienie.

 • Podsumowanie w SP Kanibród ,, Bezpieczny Pierwszak"

  Podsumowanie w SP Kanibród ,, Bezpieczny Pierwszak"
  23.11.2017

  Podsumowanie konkursu plastycznego ,, Bezpieczny Pierwszak" w Szkole Podstawowej w Kanibrodzie.

  Na uroczystym apelu  grupy wiekowej klas ,,O"- III nastąpiło  podsumowanie  konkursu . Pan Dyrektor Edward Kata wręczył dyplom i nagrodę  dla Kacperka Matusiaka, który zajął III miejsce w WORD  we Włocławku. Pozostałe osoby  biorące udział w konkursie  otrzymały też drobne upominki . Byli to: M. Domowicz, M.Justyński. Nad Konkursem  czuwała pani  wychowawczyni  m. Szarwas.

 • Browar B, Park Krajobrazowyw Kowalu i WORD we Włocławku.

  Browar B, Park Krajobrazowyw Kowalu i WORD we Włocławku.
  29.11.2017

  To wyjątkowy dzień dla najmłodszych . w tym dniu  dzieci z klas ,,0"- III pod opieką  swoich  wychowawczyń  wybrały się  do teatru w Browarze B na przedstawienie  pt. ,,O psie  Kasztanie, który  został detektywem". Po spektaklu  były zajęcia  rozrywkowe w Centrum Kultury  Browar B - zajęcia  plastyczno-techniczne związane  ze świętami  BożegoNarodzenia, oraz zajęcia taneczne  z kierownikiem  Zespołu Pieśni i Tańca ,, Kujawy" - p. Maciejem  Mielczarskim.

       Póżniej odwiedzono WORD we Włocławku - odbyły  się tam super  zajęcia  zabawowe dotyczące  bezpieczeństwa  w ruchu drogowym. Uczniowie  wykazali się znajomością  przepisów ruchu drogowego. W nagrodę wszyscy otrzymali kamizelki odblaskowe.

  Na koniec oczywiście  wizyta w Mc Donald's. Był to niezapomniany dzień - pełny wrażeń i emocji.

         Klasy IV-VIII tego dnia oglądały w Browarze B spektakl  ,, Houston, mamy problem". Było to przedstawienie o zanikających więziach rodzinnych i niezauważaniu problemów nastolatków przez ich rodziców. W drodze powrotnej zawitaliśmy do ,,Rycykowego zakątka" przy GWPK w Kowalu. Uczestniczyliśmy tam w zajęciach warsztatowych. Opiekę sprawowały panie wychowawczynie.

 • Skansen w Kłóbce

  Skansen w Kłóbce
  05.12.2017

      Uczniowie klasy I-III wybrały sie  do malowniczo położonego Skansenu w Kłóbce. Ze względu na swoje położenie  wśród  pagórków, lasów i jezior  nazywany jest ,, Perłą Kujaw". W tym urokliwym krajobrazie  ulokowany jest  park etnograficzny z obiektami architektury wiejskiej. Ze względu na okres przedświąteczny uczniowie uczesticzyli w warsztatach tworzenia ozdób świątecznych, zwyczajów i obrzędów. Wszyscy byli  zaciekawieni i zainteresowani tym co przekazywała prowadząca. Wyjazd zorganizowały panie z klas młodszych.

 • Kwiaty dla Babci i Dziadka

  Kwiaty dla Babci i Dziadka
  15.12.2017

     Nasi uczniowie z klas I-III i IV-VII wzięli udział w dwóch konkursach: plastycznym tylko klasy młodsze , plastycznym i literackim klasy starsze.

  W IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu  Literackiego - ,,Wiersz  o Babci i Dziadku". Wirsze napisały: Klaudia Skoniecka z klasy VI, Zuzanna Paczyńska z klasy V i Edyta Majchrzak  z klasy VI. Nauczycielem prowadzącym była Pani Elżbieta Gontarek. Utwory  były długie , kilkuzwrotkowe. Nasze uczennice przepisały  ja na  komputerze, potem prace zostały  wysłane w wersji elektronicznej z pomoca pani Anny Andrzejczak.

      Dodatkowo  wzieliśmy  udział w XXVI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,, Kwiaty dla Babci i Dziadka". Wysłane zostały dwie prace: Zuzanny Paczyńskiej z klasy V  i  Justyny Matusiak z klasy IV. Ich  prace były piękne. Opieke  nad uczennicami sprawowała pani Elżbieta Gontarek.

     Oba konkursy zorganizowane były  przez Krajowe Stowarzyszenie  Pomocy Szkole  w Warszawie.

 • Konkurs plastyczny ,, Zapobiegamy Pożarom"

  Konkurs plastyczny ,, Zapobiegamy Pożarom"
  18.12.2017

        Celem konkursu  jest  zaintersowanie  dzieci i młodzieży  oraz dorosłychochroną przeciwpożarową. Na konkurs wpłynęło 250  prac.W  kategorii  klas I-III z naszej szkoły do dalszego etapu  zakwalifikowało się dwóch uczniów z klasy III: Jakub Złotowski i  Szymon Grzybowski.Uczniów przygotowywała pani Renata Krukowska.

      Z klas starszych  w konkursie wzięło udział 9-ro ucznió , a opiekę nad nimi sprawowała pani E. Gontarek.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Kanibrodzie
  Kanibród 27
  87-840 Lubień Kujawski
 • (54)2843036

Galeria zdjęć 2017/2018