• Wigilia w Oddziale Przedszkolnym

• Podczas wigilii klasowej w Oddziale Przedszkolnym nasi przedszkolacy wraz z rodzicami ozdabiali ozdoby choinkowe. Po wykonaniu pięknych dekoracji świątecznych złożyliśmy sobie życzenia dzieląc się opłatkiem i zasiedliśmy do słodkiego poczęstunku. Dzieci zaprezentowały również rodzicom piosenkę świąteczną i zatańczyły zimowego walczyka. Dziękujemy za ten wspólnie spędzony czas i życzymy wszystkim Państwu zdrowych, spokojnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

• Szkolne Kolędowanie

• 22 grudnia 2023r. w naszej szkole odbyło się Szkolne Kolędowanie. Podczas uroczystości wystąpili uczniowie naszej szkoły, Pani Joanna Wasielewska - logopeda oraz Pani Julia Rybska- studentka Akademii Muzycznej w Gdańsku. Po zakończeniu uroczystości wszyscy zebrani goście przeszli do sal lekcyjnych na dalszą część świętowania podczas wigilii klasowych. Dziękujemy Panu Zygmuntowi Wierzowieckiemu- przewodniczącemu Rady Powiatu, Panu Andrzejowi Matusiakowi- radnemu gminy Lubień Kujawski, Pani Annie Sawickiej- dyrektor Centrum Kultury w Lubieniu Kujawskim, Pani Małgorzacie Boroń- przewodniczącej Rady Rodziców, wszystkim rodzicom, pracownikom naszej szkoły oraz uczniom za uświetnienie swoją obecnością, tego wyjątkowego dnia.

• ,,Jesienny Lubień "

• Uczniowie klasy trzeciej wzięli udział w konkursie plastycznym ,,Jesienny Lubień " . W grupie klas I-III miejsce II zajęła praca Weroniki Soborskiej . Wręczenia nagród i dyplomów dokonała Pani Anna Sawicka- dyrektor CK w Lubieniu Kujawskim oraz Pani Agnieszka Rybska- dyrektor naszej szkoły. Weronice i pozostałym uczestnikom gratulujemy. Do konkursu przygotowała uczniów wychowawczyni-Renata Krukowska.

• Świąteczna wizyta w Domu Pomocy Społecznej w Rzeżewie

• 21 grudnia 2023r. nasi uczniowie mieli przyjemność gościć w Domu Pomocy Społecznej w Rzeżewie. Powodem były oczywiście zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Wierszem i piosenką uczniowie umilili pensjonariuszom ten szczególny czas. Seniorzy otrzymali również od naszej społeczności upominki. W dowód sympatii nasi uczniowie otrzymali cukierki. Było miło i sympatycznie. Z wolontariuszami pojechała p. D. Mikołajczyk.

• Podsumowanie zbiórki dla starszych osób z okolicy naszej szkoły.

• Z okazji świąt Bożego Narodzenia Szkolne Koło Wolontariatu tradycyjnie zorganizowało zbiórkę długoterminowych artykułów spożywczych oraz chemicznych, dla samotnych osób starszych z okolicy naszej szkoły. Z rzeczy przyniesionych przez uczniów udało nam się zrobić świąteczne paczki dla pięciu osób. Dodatkowo dla każdej z tych osób przekazaliśmy upominek w postaci pierników ozdobionych przez uczniów klasy 1 i kartkę z życzeniami. Uśmiechy osób obdarowanych pokazały, że prezenty były udane. Warto pomagać.

• Ogłoszenie wyników konkursu pt. ,,STROIK BOŻONARODZENIOWY''

• 19.12.2023r. odbyło się ogłoszenie wyników konkursu pt. ,,STROIK BOŻONARODZENIOWY''. Jury w składzie : Pani Dyrektor Agnieszka Rybska, Pani Renata Krakowska, Pani Monika Barańska oraz Pani Elżbieta Gontarek, wyłoniło najlepsze prace. Zadanie było niełatwe bo prac było bardzo dużo i każda z nich prezentowała się pięknie. Po podliczeniu głosów, wyniki prezentują się następująco:

Kategoria Przedszkole

1. Zofia Woźniak

2. Oliwia Chrząszcz

3. Marcelina Kida

Kategoria klasy 1-3

1. Weronika Soborska

2. Hanna Skulimowska

3. Stanisław Woźniak

Wyróżnienie - Maja Matusiak

Kategoria klasy IV-VIII

1. Zuzanna Sobierajska

2. Nikola Chrząszcz

3. Kamil Perliński i Michał Justyński.

Dziękujemy za wszystkie wykonane stroiki i przypominamy, że licytacja trwa.