18 grudnia 2024r. w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny organizowany przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie mogli zakupić ozdoby świąteczne oraz używane zabawki w dobrym stanie. Na twarzach dzieci można było zauważyć radość z dokonanych zakupów. Pieniądze z tej akcji zostaną przeznaczone na działania Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej w Kanibrodzie. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tą świąteczną akcję.
Aktualności
Kiermasz świąteczny
Wolontariusze SKW w Domu Pomocy Społecznej w Rzeżewie
17 grudnia 2024r. wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu w Szkole Podstawowej w Kanibrodzie odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Rzeżewie. Podczas spotkania wolontariusze wraz z seniorami wykonali ozdoby świąteczne i wręczyli im upominki od naszej społeczności szkolnej. Na zakończenie spotkania czekał na wszystkich słodki poczęstunek, przy którym wszyscy śpiewali kolędy. Dziękujemy za mile spędzony czas mieszkańcom i pracownikom DPS w Rzeżewie, uczniom Szkoły Podstawowej w Kłóbce oraz Pani Agnieszce Justynskiej.
9
Mikołajkowe spotkanie wolontariuszy SKW
14 grudnia 2024r. w naszej szkole odbyło się spotkanie Szkolnego Koła Wolontariatu, podczas którego wolontariusze przygotowali paczki dla seniorów z przyniesionych przez społeczność szkolną produktów. W drugiej części spotkania odbyły się zajęcia plastyczne przygotowujące wolontariuszy do spotkania z mieszkańcami DPS. Zajęcia zostały przeprowadzone przez Panią Monikę Barańską oraz Panią Karolinę Matczak.
Dziękujemy każdej osobie, która włączyła się do akcji "Paczka dla seniora"
9
Niech ten świąteczny duch zostanie z nami aż do Świąt!
W piątek 6 grudnia naszą szkołę odwiedził sam Święty Mikołaj! Każdy, od najmłodszych po starszych uczniów, poczuł magię świątecznego nastroju. Były prezenty, uśmiechy i mnóstwo radości! Cieszymy się, że mogliśmy razem celebrować ten wyjątkowy dzień.
Święty Mikołaj obiecał, że wróci do nas za rok, jeśli będziemy grzeczni. Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie tego dnia który na długo zostanie w naszej pamięci. Szczególne podziękowania dla wolontariuszy z Golubia-Dobrzynia (@Agnieszka Rzążewska) oraz Rady Rodziców w Szkole Podstawowej w Kanibrodzie
11
Mikołajki w Oddziale Przedszkolnym
Mikołajki w Oddziale Przedszkolnym tradycyjnie wiążą się z ubieraniem klasowej choinki oraz wypiekiem i dekorowaniem pierniczków. W tym pełnym radości dniu dzieci otrzymały słodkie upominki nie tylko od Świętego Mikołaja ale również od rodziców. Dziękujemy, rodzicom naszego klasowego kolegi Jakuba - Państwu Antkiewicz za słodkie upominki dla naszych przedszkolaków.
11
Mikołajkowy wieczór w szkole....
5 grudnia 2024r. w naszej szkole odbyło się spotkanie mikołajkowe zorganizowane przez Radę Rodziców w Szkole Podstawowej w Kanibrodzie. Dzieci wraz z rodzicami spędziły wieczór na robieniu łańcuchów, bombek, wspólnym ubieraniu choinek i malowaniu pierników.
4
Już odliczamy dni do Wigilii...
W nocy z 5 na 6 grudnia Mikołaj zostawia grzecznym dzieciom drobne prezenty – pod poduszką, w butach czy w skarpetach powieszonych przy kominku. To tradycja która lubią nie tylko dzieci
Klasę II też odwiedził Mikołaj, bo dzieci były bardzo grzeczne, co Mikołaj potwierdził pozostawionym dla nich certyfikatem
Dziękujemy rodzicom dzieci za pomoc w przygotowaniu tego dnia tak, aby sprawił nam tyle radości
3
Wycieczka do Ośrodka Szkoleniowego WILGA Górzno
W dniach 3-4 grudnia 2024r. korzystając z uprzejmości SP w Kłóbce, uczniowie klasy IV i jedna uczennica z klasy VI pod opieką p. Anny Zbonikowskiej i p. Agnieszki Woźniak-Grabowskiej przebywali w niezwykłym miejscu, jakim jest Ośrodek Szkoleniowy WILGA Górzno, w którym mieli możliwość zdobywania wiedzy ekologicznej w oparciu o szeroki program materiałów szkoleniowych. Zajęcia odbywały się w plenerze oraz w dobrze wyposażonej sali wykładowej. Dzięki wspaniałym opowieściom edukatora p. Łukasza, uczniowie poszerzyli swoją wiedzę przyrodniczo-ekologiczną oraz zapoznali się z fauną i florą Górznieńsko – Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Piesze wędrówki, gry i zabawy zespołowe oraz wspólnie spędzony czas na rozmowach niewątpliwie zintegrowały dzieci, rozwinęły ich zainteresowania i przyniosły wiele wspaniałych przeżyć. Serdecznie dziękujemy edukatorowi Panu Łukaszowi, kierownictwu i pracownikom Ośrodka „Wilga” za wspaniale spędzony czas.
5
NARESZCIE MIKOŁAJKI!!!
Tak tegoroczną tradycję wręczania prezentów od Mikołaja rozpoczęli Uczniowie klasy VI z Wychowawczynią na swoich klasowych obchodach w szkole. Przygotowywali się do nich już od kilku dni, ubierając choinkę, zdobiąc klasę i kompletując swój świąteczny strój. Najważniejsze jednak - zawsze byli grzeczni!. Dziś pięknie ubrani, obdarowani upominkami, spędzili czas przy słodkim poczęstunku w miłej, przedświątecznej atmosferze, którą żyli dzisiaj również wszyscy, ich koleżanki i koledzy, cała społeczność szkolna! Szóstoklasistom nie pozostaje więc już nic innego, jak niecierpliwie odliczać dni do Świąt i do ponownego spotkania w Wigilię z hojnym - św. Mikołajem. A dziś, razem z p. Elżbietą Gontarek, życzą Wszystkim dużo zdrowia, radości z przemiłych Mikołajek i fajnych prezentów!
Zabawa Andrzejkowa
29 listopada 2024r. w naszej szkole odbyła się Zabawa Andrzejkowa, podczas której uczniowie uczestniczyli w zabawie tanecznej, wróżyli sobie z cieni topionego wosku, kart, serc, baloników oraz mogli przyozdobić się brokatowymi tatuażami.
Szkole Koło Wolontariatu dziękuje Radzie Rodziców oraz Panu Dawidowi Zimnemu właścicielowi firmy Zimny Logistic za wsparcie finansowe, dzięki któremu mogliśmy zorganizować dzisiejsze wydarzenie i pozyskać środki na działania Szkolnego Koła Wolontariatu. Szczególne podziękowania należą się również rodzicom i uczniom za przygotowanie pysznych słodkich deserków.
Dzisiejszy dzień sprawił naszym dzieciom wiele radości! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
23
Wycieczka do Wioski Świętego Mikołaja w Kołacinku
25 listopada przenieśliśmy się do krainy baśni, dziecięcych marzeń i snów. Tego dnia odwiedziliśmy Wioski Świętego Mikołaja w Kołacinku. Bo jak się okazuje Święty Mikolaj ma tam również swoją siedzibę. Mieliśmy okazję spacerować Bajkową Ścieżką, zobaczyć makietę alpejskiego miasteczka. Spisaliśmy na Czarodziejskich karteczkach "Zapominajkach" wszystkie nasze złe uczynki i wrzuciliśmy je do wielkiego Młynka Kołacinka, który zniszczył nasze grzeszki i wysłał je w zapomnienie.
Spotkaliśmy się również że Świętym Mikołajem, który wręczył nam słodkie upominki.
Wędrując po kołacinskich ścieżkach , dotarliśmy do bożonarodzeniowej szopki.na koniec uczestniczyliśmy w warsztatach Świętego Mikołaja a w Krainie Lodu obejrzeliśmy ekspozycję poświęconą ssakom żyjących w plejstocenie.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszego wyjazdu.
10
Wycieczka do Sandomierza, Nałęczowa i Kazimierza Dolnego
W dniach 21-22 listopada 2024r. uczniowie klasy IV i uczennica klasy VI pod opieką p. Anny Zbonikowskiej i p. Agnieszki Woźniak-Grabowskiej, dzięki uprzejmości Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Kłóbce, wyjechali na wycieczkę do Sandomierza, Nałęczowa i Kazimierza Dolnego.
Swoją podróżniczą przygodę młodzież rozpoczęła od „Małego Rzymu”, czyli od położonego na siedmiu wzgórzach Sandomierza, którego panoramę mogła zobaczyć z dachu Bramy Opatowskiej. W Zbrojowni Rycerskiej uczniowie poznali historię i legendy Sandomierza, a co odważniejsi wcielili się w role zakonników rycerskich oraz Tatarów, którzy niegdyś najeżdżali to królewskie miasto, a Halinka Krępianka dzielnie broniła miasta. W Muzeum Zamkowym pani przewodnik niezwykle interesująco opowiedziała o tajemnicach sandomierskiego zamku oraz o zbiorach muzealnych z różnych epok. Ale być w Sandomierzu i nie widzieć filmowego ojca Mateusza? To niemożliwe! Zatem z ogromną ciekawością młodzież poznawała Świat ojca Mateusza, witając się z filmowymi woskowo-silikonowymi postaciami naturalnych rozmiarów.
W Nałęczowie uczniowie mogli bardzo dokładnie zapoznać się z biografią Stefana Żeromskiego w jego chacie w stylu zakopiańskim, która obecnie pełni rolę Muzeum. W Parku Zdrojowym zapoznali się ze specyficzną roślinnością, która tworzy jedyny w Polsce mikroklimat dla nałęczowskich uzdrowisk kardiologicznych, a w palmiarni mogli ugasić pragnienie wodami mineralnymi. „Przejażdżka” rowerem Bolesława Prusa była ciekawym doświadczeniem, a Aleja Gwiazd Polskiego Kolarstwa bardzo zainteresowała młodych sportowców.
Ostatnim punktem podróżniczego szlaku był malowniczo położony Kazimierz Dolny nad Wisłą, gdzie w Muzeum Przyrodniczym uczniowie otrzymali porządną dawkę wiedzy przyrodniczej zaczynając od prehistorii, a kończąc na walorach przyrodniczych Kazimierza i okolic obecnie. Kazimierz Dolny nad Wisłą nie bez przyczyny nazywany jest perłą polskiego renesansu. To niewielkie miasto jest bogate w liczne zabytki architektury sakralnej i świeckiej, pochodzące nie tylko ze "złotego wieku".
Spacer bulwarami nadwiślańskimi z widokiem na ruiny zamku i basztę oraz niesamowite opowieści snute przez panią przewodnik to wstęp do kazimierskich atrakcji. Mały i Duży Rynek zachwycił swoim klimatem, a widok na Górę Trzech Krzyży zaparł dech w piersiach.
Symbolem Kazimierza n./Wisłą jest kogut, dzięki któremu dawno temu został wypędzony z miasta diabeł. Na pamiątkę tej historii, w Kazimierzu zaczęto piec koguty z ciasta. Dobrze wypieczone drożdżowo-maślane koguty są przysmakiem nie tylko turystów, ale też mieszkańców. Do dnia dzisiejszego stanowią doskonałą pamiątkę z pobytu w urokliwym Kazimierzu Dolnym, dlatego kierownik wycieczki p. Agnieszka Telenda zadbała, aby każdy młody podróżnik wrócił do domu z kogutem kazimierskim.
Wszystko to odbyło się dzięki organizacji wyjazdu przez Biuro Podróży ARKONA, które zadbało również o posiłki i pobyt w eleganckim hotelu „Bursztynowy” w Józefowie nad Wisłą. Dziękujemy także zespołowi kierowców za bezpieczną i spokojną podróż.
5
Światowy Dzień Pluszowego Misia
22 listopada 2024r. uczniowie klas I-III oraz dzieci z Oddziału Przedszkolnego uczestniczyły w obchodach "Światowego Dnia Pluszowego Misia". Chętne osoby przyszły do szkoły ze swoim "milutkim przyjacielem". Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, przedstawiające postacie bajkowe oraz zwierzęta. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe.
Ten wyjątkowy dzień był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwie, iż mogły spędzić tyle czasu ze swoimi pluszowymi ulubieńcami oraz pokazać ich swoim koleżankom i kolegom.
35
161 rocznica Bitwy pod Szewem
Dnia 22 listopada 2024r. delegacja uczniów z klasy VIII wraz Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Kanibrodzie i nauczycielami: Panią Moniką Barańską oraz ks. Łukaszem Kołodziejczakiem uczestniczyli w uroczystości z okazji 161 rocznicy Bitwy pod Szewem. Uczniowie wraz z Dyrektorem złożyli kwiaty i znicz przy pomniku powstańców styczniowych. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
Dzień Życzliwości i Pozdrowień
21 listopada 2024r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jest to święto, które na dobre zagościło w naszych szkolnym kalendarzu. 21 listopada - rokrocznie celebrujemy ten dzień wykorzystując go do uświadamiania całej społeczności szkolnej, jak ważna jest życzliwość na co dzień, nie tylko od święta. I nie chodzi tutaj o spektakularne czyny, ale małe gesty, które czynią świat lepszym. Życzliwość kryje się w drobiazgach dnia codziennego. Nie kosztuje nas właściwie nic, a może działać cuda. Zwykły uśmiech, ciepłe słowo czy miły gest potrafią zmienić komuś dzień. Pamiętajmy także, że dobro zawsze do nas wraca, a dzięki uprzejmości, sami stajemy się szczęśliwsi.
5
Narodowe Święto Niepodległości
12 listopada 2024r. w naszej szkole odbył się Festiwal Piosenki Patriotycznej z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Celem spotkania było: przybliżenie uczestnikom informacji związanych z odzyskaniem niepodległości, budzenie uczuć patriotycznych, kształtowanie właściwego zachowania w czasie uroczystości szkolnych, kształtowanie szacunku do symboli narodowych.
Na uroczystość przybyli: zastępca przewodniczącej Rady Gminy p. Andrzej Lubasiński, przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu p. Agata Pawlak-Molewska, radny p. Mieczysław Gientka, przedstawicielka Rady Rodziców p. Paulina Rybska-Stańdo, nauczyciele, pracownicy obsługi, rodzice.
Festiwal koordynowany przez p. Agnieszkę Woźniak-Grabowską przygotowały: p. Monika Barańska, p. Renata Krukowska, p. Agnieszka Rybska, p. Karolina Matczak, p. Anna Zbonikowska, p. Elżbieta Gontarek, p. Dorota Kujawa.
Z szerokiego wachlarza piosenek patriotycznych i żołnierskich, dzieci, młodzież, nauczyciele, rodzice i goście zaśpiewali następujące utwory: „Mazurek Dąbrowskiego”, „Serce dla Polski”, „W domu ojczystym”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Szara Piechota”, „Serce w plecaku”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Pierwsza Brygada”, „Rota”. Uroczystą atmosferę śpiewanych pieśni podkreślała piękna i wymowna dekoracja wykonana przez p. Elżbietę Gontarek.
Podczas spotkania zostały również ogłoszone wyniki szkolnego konkursu plastycznego pn. „Polskie symbole narodowe”, którego organizatorem była p. Monika Barańska.
Kategoria Oddział Przedszkolny:
I miejsce Jakub Antkiewicz
II miejsce Piotr Czarniak
III miejsce Nikola Wiktorska, Oliwia Chrząszcz, Julia Soborska
Kategoria klasy I-III:
I miejsce Zuzanna Stańdo
II miejsce Maja Matusiak
III miejsce Marta Perlińska, Mateusz Ambrożewicz
Wyróżnienie otrzymali Lena Perlińska i Stanisław Okupski
Kategoria klas IV-VIII:
I miejsce Weronika Soborska
II miejsce Kacper Czarniak
III miejsce Alicja Żółtowska, Julia Hanke
Serdeczne Gratulacje!
8
Akcja "Szkoła do hymnu"
Dziś o godz. 11.11 uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego” upamiętniajac w ten sposób kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada 5 listopada, w dzień urodzin Walta Disneya. Uczniowie klas I – III oraz Oddziału Przedszkolnego przebrali się w stroje ulubionych postaci bajkowych, przynosili ulubione zabawki i figurki. Dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkowe postacie oraz tytuły bajek, z których pochodzą, grali w bajkowe gry oraz oglądali bajki. Wszyscy wykazali się dużą znajomością bajek. W tym dniu przypomnieliśmy sobie o tym, że bajki są nieodzownym elementem dzieciństwa. Kształcą w dzieciach właściwe postawy moralne, rozwijają pamięć, dziecięcą fantazję, uczą rozróżniać dobro od zła, pokazują, czym jest prawdziwa miłość oraz jak ważne jest spełnianie marzeń i niesienie pomocy innym.
7
Akcja "Szkoła pamięta"
Dnia 31 października 2024r. Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami spotkali się na Cmentarzu Parafialnym w Lubieniu Kujawskim, aby posprzątać opuszczone groby. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę zniczy i kwiatów organizwonej w naszej szkole. Dzięki Wam mogliśmy dziś zapalić światło na grobach, które jest symbolem wieczności i pamięci o zmarłych. Odwiedziliśmy również groby zmarłych pracowników naszej szkoły oraz żołnierzy i osób duchownych.
Opiekę podczas spotkania sprawowali:
ks. Łukasz Kołodziejczak,
Pani Karolina Matczak oraz Pani Monika Barańska.
6
BAL ŚWIĘTYCH
28 października 2024r. w naszej szkole odbył się wyjątkowy Bal Wszystkich Świętych! Nasze dzieci przebrały się za swoich patronów i postaci świętych – kreatywność i zaangażowanie były na najwyższym poziomie! W przerwach między zabawą rozbrzmiewała muzyka , a wszyscy chętnie tańczyli i cieszyli się wspólnym czasem.
To był dzień pełen radości i uśmiechów!
Dziękujemy Radzie Rodziców i wszystkim zaproszonym Gościom!
8
Archiwum Aktualności