• Akcja "Poczytaj mi mamo, tato...".

          • 30 listopada 2022r. Dzieci uczęszczające do Oddziału Przedszkolnego wraz z rodzicami wzięli udział w akcji "Poczytaj mi mamo, tato...". Celem akcji jest, aby rodzice czytali dzieciom bajki 20 minut dziennie - codziennie. Jest to działanie w ramach przeprowadzanego w naszej szkole "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025" Dziekujemy, wszystkim rodzicom za włączenie się do akcji.

          • Wręczenie nagród w konkursie plastyczno - czytelniczym "Moja ulubiona książeczka"

          • 29 listopada 2022r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastyczno - czytelniczym "Moja ulubiona książeczka" realizowanego w ramach wieloletniego programu "Narodowego Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025" dla dzieci uczęszczających do przedszkoli na terenie miasta i gminy Lubień Kujawski.

            I miejsce: Michalina Okupska, Szkoła Podstawowa w Kanibrodzie

            II miejsce: Mateusz Ambrożewicz, Szkoła Podstawowa w Kanibrodzie

            III miejsce: Zuzanna Kantkowska, Szkoła Podstawowa w Kłóbce

            Wyróżnienie: Tosia Strzelecka, Przedszkole Samorządowe w Lubieniu Kujawskim.

            Wyróżnienie: Emilia Kacprzyk, Przedszkole Samorządowe w Lubieniu Kujawskim

            Wyróżnienie: Ignacy Nowakowski,Szkoła Podstawowa w Kłóbce

            Nagroda specjalna: Zofia Woźniak, Szkoła Podstawowa w Kanibrodzie

            Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu za udział i wykonanie przepięknych prac!

          • Dzień Pluszowego Misia w klasach I-III

          • 25 listopada 2022r. uczniowie klas 1-3 również świętowali Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione przytulanki oraz wykonywały prace plastyczne przedstawiające misie. Na koniec wszyscy razem obejrzeli Misia Uszatka.

          • Dzień Pluszowego Misia w Oddziale Przedszkolnym

          • 25 listopada przypada Dzień Pluszowego Misia, z okazji tego wyjątkowego dnia dzieci z Oddziału Przedszkolnego przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszaki, omawialiśmy historię pluszowych misiów, czytalismy bajki z misiem w roli głównej, poznaliśmy pluszowe misie występujące w bajkach w przeszłości oraz wykonaliśmy prace plastyczne. Misie towarzyszyły nam cały dzień - nawet podczas ćwiczeń. Dzisiejsze zajęcia były przeprowadzone zgodnie z realizowanym w naszej szkole "Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025".

            Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

          • Zajęcia warsztatowe dla dzieci i rodziców "Zaczarowana zakładka"

          • 23 listopada 2022r.w naszej szkole odbyły się zajęcia warsztatowe dla dzieci i rodziców "Zaczarowana zakładka" podczas których rodzice wspólnie z dziećmi tworzyli kolorowe zakładki do książek. W trakcie spotkania omówiliśmy również temat : "Jak rozwijać zainteresowania czytelnicze u małych dzieci?" oraz "Wpływ czytania na rozwój dziecka". Rodzice otrzymali broszury informacyjne na ten temat. Działania te są realizowanie w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025".

          • Dzień Kredki w Oddziale Przedszkolnym

          • Kredki to wspaniały przedmiot – dostępny dla każdego, pozwalający wyrazić swoje myśli i uczucia poprzez tworzenie fantazyjnych, kolorowych obrazków. 22 listopada przypada Dzień Kredki, dlatego dzieci z Oddziału Przedszkolnego wczoraj i dziś celebrowały ten dzień bawiąc się i ucząc za pomocą kredek. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

          • Wyniki konkursu plastyczno - czytelniczego "Moja ulubiona książeczka"

          • Wyniki konkursu plastyczno - czytelniczego "Moja ulubiona książeczka" realizowanego w ramach wieloletniego programu "Narodowego Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025" dla dzieci uczęszczających do przedszkoli na terenie miasta i gminy Lubień Kujawski.

            Jury w składzie:

            Magdalena Szarwas - Kierownik referatu oświaty w Gminie Lubień Kujawski,

            Robert Paczkowski - Dyrektor Biblioteki Publicznej w Lubieniu Kujawskim,

            Agnieszka Rybska - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kanibrodzie.

            Monika Barańska - koordynator konkursu

            wyłoniło następujących laureatów:

            I miejsce: Michalina Okupska, praca nr 11. "Świnka Peppa",

            Szkoła Podstawowa w Kanibrodzie

            II miejsce: Mateusz Ambrożewicz, praca nr 29. "Samochodzik Franek - Traktory ", Szkoła Podstawowa w Kanibrodzie

            III miejsce: Zuzanna Kantkowska, praca nr 13. "Akademia Jednorożców"

            Szkoła Podstawowa w Kłóbce

            Wyróżnienie: Tosia Strzelecka, praca nr 10. "Gang Fajniaków" Przedszkole Samorządowe w Lubieniu Kujawskim.

            Wyróżnienie: Emilia Kacprzyk, praca nr 1. "Mała Syrenka" Przedszkole Samorządowe w Lubieniu Kujawskim

            Wyróżnienie: Ignacy Nowakowski, praca nr 14. "Szalone Kury Pana Dropsa" Szkoła Podstawowa w Kłóbce

            Nagroda specjalna: Zofia Woźniak, praca nr 6. "Świnka Peppa" Szkoła Podstawowa w Kanibrodzie

            Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu za udział i wykonanie przepięknych prac!

            Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 28.11.2022r. o godz. 11.30 w Szkole Podstawowej w Kanibrodzie.

          • Uroczystość rocznicowa Bitwy pod Szewem

          • 22 listopada 1863r. podczas trwającego już 10 miesięcy powstania styczniowego odbyła się bitwa oddziału polskich powstańców styczniowych płk. Emeryka Syrewicza z Rosjanami. 22 listopada 2022r. w 159 rocznicę bitwy, pod pomnikiem w Szewie odbyła się uroczystość upamiętniająca tamto wydarzenie. Delegacje uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kanibrodzie pod opieką p. Agnieszki Woźniak-Grabowskiej oraz uczniów Liceum Sztuk Plastycznych we Włocławku złożyły hołd powstańcom styczniowym, którzy polegli w bitwie pod Szewem 22 listopada 1863 roku. Ks. prob. z parafii p.w. św. Prokopa Męczennika w Kłóbce przewodniczył modlitwom za poległych powstańców. Uczestnicy uroczystości odśpiewali „Mazurek Dąbrowskiego” i „Marsz, marsz Polonia” oraz złożyli kwiaty na mogile powstańców styczniowych z oddziału płk. Emeryka Syrewicza. Cześć Ich Pamięci!

          • ,,Laboratoria Przyszłości" -klocki LEGO EDUCATION

          • Uczniowie klasy drugiej korzystają podczas zajęć z pomocy zakupionych w ramach programu ,,Laboratoria Przyszłości". Dużym zainteresowaniem cieszą się klocki LEGO EDUCATION. Zabawa przez naukę, działanie w praktyce pobudza wyobraźnię i kreatywność uczniów.

          • Światowy Dzień Rzucania Palenia

          • Co roku w trzeci czwartek listopada na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia.

            Celem akcji jest zwrócenie uwagi na szkodliwość palenia papierosów tradycyjnych, e-papierosów i innych nowatorskich wyrobów tytoniowych, a tym samym dążenie do zmiany zachowań na te, które są korzystne dla zdrowia.

            Tego dnia zachęcamy wszystkich palaczy, aby przynajmniej na jeden dzień podjęli próbę zaprzestania palenia. Każdy dzień bez papierosa zwiększa szansę na wydłużenie naszego życia. Po dziesięciu latach – po zaprzestaniu palenia ryzyko śmierci byłych palaczy jest identyczne, jak ryzyko śmierci wśród osób, które nigdy nie paliły tytoniu.

            Palenie tytoniu jest przyczyną zachorowań na choroby nowotworowe, choroby układu oddechowego i krążenia. W krajach europejskich co piąty przypadek raka jest powodowany przez palenie papierosów. Konsekwencje uzależnienia od tytoniu dotykają nie tylko osobę paląca, ale również jej bliskich. Bierne palenie podnosi ryzyko zachorowania na raka płuca

            o jedną czwartą, zwiększa także zagrożenie rakiem krtani i przełyku. Szkodliwe jest nawet przebywanie w pomieszczeniach przesyconych zapachem dymu tytoniowego.

            Odstawienie papierosów jest najskuteczniejszym sposobem zmniejszenia ryzyka zachorowania, a nawet przedwczesnej śmierci z powodu chorób odtytoniowych. Nasza szkola brała również czynny udział w propagowaniu wśród dorosłych rzucania palenia oraz w uświadamianiu szkodliwych skutków zgubnego nałogu. Młodzież z klas 4 -8 oglądała filmy o szkodliwości palenia, prowadziła rozmowy z rodzicami oraz brała udział w sesji plakatowej. Fotorelacja poniżej.

          • Wycieczka do Włocławka na spektakl teatralny pt. "Widziane z Olimpu"

          • 21 listopada 2022r uczniowie klas IV-VIII pod opieką p. Agnieszki Woźniak-Grabowskiej i p. Elżbiety Gontarek wyjechali do Centrum Kultury Browar B we Włocławku na spektakl teatralny pt. "Widziane z Olimpu" wystawiany przez Kielecki Teatr Lektur. Przedstawienie bogów greckich i ludzkości w nieco humorystyczny sposób pozwoliło poszerzyć wiedzę zarówno z języka polskiego, jak i z historii.

            To był również wyjazd integracyjny nie tylko dla uczniów naszej szkoły. Uczniowie mogli zintegrować się także z uczniami Szkoły Podstawowej w Kłóbce.

            Po spotkaniu ze sztuką starczyło jeszcze czasu na krótką zabawę i wzajemne poznanie na włocławskich Bulwarach.

          • Dzień Życzliwości

          • Dnia 21 listopada obchodzimy Dzień Życzliwości, którego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość oraz wzbudzenie w nich pozytywnych emocji.

            Dlatego właśnie dziś Szkolne Koło Wolontariatu przygotowało dla naszych uczniów oraz pracowników szkoły:

            "Pudełko dobrych słów" z którego każdy mógł wylosować dla siebie dobre słowo.

            "Nasze drzewo życzliwości" na którym wszyscy mogli przyklejać swoje dobre słowa dla kolegów i koleżanek.

            "Dobre słowo - które można przekazać dalej"

            Konkurs dla klas na najbardziej życzliwe zdjęcie.

            Wszyscy otrzymali odznaki, lizaczki oraz pozytywną energię. Przesłanie akcji jest proste bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta!!!

            Dziękujemy Pani Monice Barańskiej, która koordynowała przedsięwzięcie.

          • Konkurs Plastyczny ,,Jak możemy poprawić jakość naszego powietrza?" organizowany przez Firmę POLCALC

          • Uczniowie klas: 1-3 oraz 4-8 Szkoły Podstawowej w Kanibrodzie czynnie zaangażowali się w obchody Dnia Czystego Powietrza, który przypada na dzień 14 listopada.

            Swoją wiedzę na ten temat i postawę świadomego działania na rzecz środowiska przyrodniczego oraz klimatu zaprezentowali w plastycznej interpretacji tematu - hasła przewodniego Gminnego Konkursu Plastycznego pn. ,, Jak możemy poprawić jakość naszego powietrza?, organizowanego przez Firmę POLCALC NAWOZY WAPNIOWE SP. Z O.O. w Lubieniu Kujawskim.

            W Konkursie tym wzięło udział czternaścioro uczniów naszej szkoły, spośród których Jury z Firmy POLCALC wyłoniło 6 prac uczniów, którzy zajęli I, II i III miejsce w każdej kategorii wiekowej.

            W klasach 1 - 3, miejsce I zajęła Laura Kida, uczennica z klasy 1., miejsce II zdobyła Nikola Chrząszcz z klasy 3., a miejsce III otrzymał Natan Kida- uczeń z klasy 2.

            W klasach: 4 - 8 miejsce I zdobył Szymon Grzybowski, uczeń klasy 8., miejsce II - Piotr Sobierajski z klasy 5., a miejsce III zajęła Julia Hanke, uczennica z klasy 4.

            Nagrody pocieszenia za równie piękne prace otrzymali pozostali uczniowie:

            Maja Zakrzewska i Stanisław Okupski z klasy 1., Weronika Soborska, Alicja Żółtowska i Kacper Czarniak z klasy 2., Nikola Zakrzewska i Józef Szymczak z klasy 3. oraz Zuzanna Sobierajska- uczennica klasy 7.

            Wszystkim Uczestnikom Konkursu gratulujemy osiągnięć i pięknych, twórczych prac, a ich Rodzicom dziękujemy za wsparcie i pomoc. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem organizatorów Konkursu - Firmy POLCALC, za szczytną ideę, cenne nagrody i owocną współpracę z naszą szkołą.

            Opiekę dydaktyczną prac konkursowych sprawowały panie: Marzena Szarwas i Elżbieta Gontarek.

            Dziękujemy!

          • Laboratoria Przyszłości

          • Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

            Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

            14 listopada 2022r. uczniowie klasy 1 na Informatyce uczyli się programowania przy pomocy gry edukacyjnej SCOTTIE GO. Wszystkie dzieci były bardzo zainteresowane taką formą nauki. Każdy miał możliwość ułożenia drogi dla przyjaznego kosmity Scottiego, którego pojazd uległ awarii.

          • Zachowaj Trzeźwy Umysł

          • Klasy I-III wzięły udział w Kampanii: ,,Zachowaj Trzeźwy Umysł’’ w Ogólnopolskim Konkursie plastyczno-literackim: ,,Nie czas na nudę’’. Oto laureaci konkursu, w kategoriach : klasa I - Soborska Weronika, Żółtowska Alicja, Klasa II- Szymczak Józef, Zakrzewska Nikola, Klasa III- Perliński Tomasz. Laureaci otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, które zostały wręczone na uroczystym apelu przez Panią dyrektor A. Rybską. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia. Gratulacje. Za konkurs odpowiedzialna była Pani Marzena Szarwas

          • Zajęcia świetlicowe - Narodowe Święto Niepodległości

          • 8 listopada 2022r. w świetlicy szkolnej było wiele ciekawych zadań. Uczniowie tworzyli różnokolorowe pompony z włóczki a następnie kolorowali kolorowanki i kodowali obrazki związane z Narodowym Świętem Niepodległości. Wszyscy chętnie i z zaangażowaniem wykonali swoje prace.

  • Galeria zdjęć

      brak danych