• Akcja Sprzątanie Świata

• Społeczność naszej szkoły wzięła udział w 30 edycji Sprzątania Świata.

Zgodnie z hasłem tegorocznej akcji: "Sprzątanie Świata łączy ludzi", dzieci i młodzież ze wszystkich klas wraz z wychowawcami, wspólnie włączyły się, by posprzątać teren przy szkole - klasy młodsze i przedszkolaki, a teren wzdłuż dróg dojazdowych do szkoły klasy 4-8. Podczas pracy wszyscy zadbaliśmy, by na rękach były rękawice ochronne. Klasy starsze stosowały się jeszcze do przepisów ruchu drogowego. Pogoda dopisała, a efekty naszej wspólnej pracy obrazuje poniższa fotorelacja.

• Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

• Kolejny tydzień w Oddziale Przedszkolnym minął pod hasłem "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym". Podczas zajęć dzieci poznały zasady bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych oraz przypomniały sobie podstawowe zasady ruchu drogowego. Ponadto uczyliśmy się prawidłowego zachowania podczas nagłego wypadku lub zdarzenia losowego i udzielenia poszkodowanemu pierwszej pomocy przedmedycznej. Cieszymy się, że nasze przedszkolaki chętnie przystąpiły do ćwiczeń praktycznych i wykonywały je z dużym zaangażowaniem.