• Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka

• 23 stycznia w naszej szkole odbyła się uroczystość DNIA BABCI I DZIADKA. Dzieci z oddziału przedszkolnego, oraz klas I-III przygotowały dla swoich babć i dziadków występy artystyczne, recytowały wiersze, śpiewały piosenki, oraz przedstawiły krótką inscenizację jak spędzają swój dzień w szkole. Po części artystycznej dzieci rozdały laurki swoim babciom i dziadkom. Dla gości został przygotowany również słodki poczęstunek. Następnie odbyły się konkursy i zabawy, w których brały udział dzieci, oraz ich dziadkowie: taniec z balonem, taniec na gazecie, obieranie jabłka i ziemniaka na czas, układanie najwyższej wieży z klocków, malowanie paznokci, wiązanie krawatów, rozpoznanie głosu swojego wnuka lub wnuczki. Na koniec wszyscy zebrani goście, wraz z dziećmi zatańczyli wspólny taniec.Dziękujemy wszystkim babciom, dziadkom, nauczycielom, oraz dzieciom za mile spędzony czas.

• Czekoladka dla Babci i Dziadka

• Tegoroczne Święto Babć i Dziadków stało się okazją do przemiłej i wzruszającej rodzicielskiej oraz szkolnej Akcji - ,, Czekoladka dla Babci i Dziadka”.

Inicjatywa, zaangażowanie Rady Rodziców, a szczególnie pań: Małgorzaty Boroń i Wioletty Sobierajskiej przełożyło się na aktywny i twórczy udział uczniów Szkoły Podstawowej w Kanibrodzie, a także Dyrekcji i nauczycieli szkoły. Uczniowie, pod kierunkiem nauczyciela - p. Elżbiety Gontarek, ochoczo podjęli się tych przygotowań, by potem móc pomyśleć o kimś obdarowywanym jak o swoim ukochanym członku rodziny.

Kilkudniowe przygotowania pięknych kart okolicznościowych dla babć i dziadków z obwodu szkoły mogły zakończyć się dziś , tj. 22 stycznia 2024r. uroczystym odwiedzaniem ich w domach i wręczaniem przygotowanych laurek z życzeniami, słodkich upominków. Brali w tym udział rodzice oraz przedstawiciele szkolnego Wolontariatu: Nikola Boroń, Piotr Sobierajski z klasy VI oraz Zuzanna Sobierajska z kl. VIII

Serdecznie dziękujemy wszystkim za ten przepiękny, szlachetny gest.

• CZYTAM Z KLASĄ- LEKTURKI SPOD CHMURKI w klasie I

• Klasa I również ukończyła pierwszy moduł projektu CZYTAM Z KLASĄ- LEKTURKI SPOD CHMURKI " Bądź dobry dla ludzi". Dzieci wykonały wiele zadań związanych z dobroczynnością opierając się na przeczytanej lekturze Grzegorza Kasdepke "Detektyw Pozytywka ". Dzieci wypełniły i ozdobiły swoje lekturniki, zrobiły "lekturkę na lince ", oraz plakat zachęcający do przeczytania lektury. W ramach zadania dobroczynnego Dzieci z klasy I wykonały kartki świąteczne, oraz pierniczki dla seniorów z DPS Rzeżewo, oraz osób potrzebujących z okolicy. Uczniowie uczcili także DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI, zrobili kolorowe słoneczka, które rozdali wszystkim uczniom, nauczycielom, oraz pracownikom szkoły życząc im miłego dnia.

• CZYTAM Z KLASĄ - lekturki spod chmurki

• Uczniowie klasy 2 biorą udział w V edycji projektu edukacyjnego CZYTAM Z KLASĄ - lekturki spod chmurki. Dzieci zrealizowały I moduł pt. ,,Bądź dobry dla ludzi''. Po przeczytaniu lektury ,,Dziewczynka z parku'' Barbary Kosmowskiej uczniowie uzupełnili swoje lekturniki, wykonali lekturę na lince ze swoich prac plastycznych, zrobili makietę parku z głównymi bohaterami oraz wykonali plakat związany z Dniem Tolerancji. Dzieci włączyły się też w szkolne obchody Dnia Wolontariusza. Dzieci wykonały wszystkie zadania świetnie się przy tym bawiąc.

• Dzień Pizzy w Oddziale Przedszkolnym

• Dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy okazji omawiania tematu o zawodach bawiły się w kucharzy świętując przypadający na dzień 17 stycznia "Dzień Pizzy". Nasi mali kucharze samodzielnie przygotowywali składniki na ciasto oraz dodatki. Pamiętając o zdrowym stylu życia po smakowitej uczcie dzieci poszły na zimowy spacer. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.