• Rekolekcje

          • Rekolekcje wielkopostne w naszej szkole odbędą się w dniach 28.03 i 30.03 ( poniedziałek, środa) w godz.8.00 - 12.30.

            Wszelkie pytania odnośnie organizacji rekolekcji prosimy kierować do wychowawców klas.

          • Powiatowy Konkurs Chemiczno - Fizyczny MOLEKULA

          • 24 marca w Szkole Podstawowej im Kornela Makuszyńskiego w Wieńcu odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Chemiczno - Fizycznego MOLEKULA. Tym razem przewodnim tematem były różne oblicza ruchu.

            Uczestnicy konkursu mieli za dodanie wykonać samodzielnie proste lub bardziej złożone urządzenia wykonujące ruch: obrotowy , postępowy, prostoliniowy, krzywoliniowy, przyspieszony, opóźniony. Ponadto uczniowie musieli wykazać się znajomością wiadomości z zakresu fizyki.

            W tym roku, podobnie jak w poprzedniej edycji, naszą szkołę reprezentował Oskar Różański.

            Do konkursu ucznia przygotowały:

            z części praktycznej - p. Dorota Kujawa, zaś z części teoretycznej - p. Ewa Michalak.

          • Podsumowanie Światowego Tygodnia Mózgu

          • "Ludzki mózg to cudowny instrument pozwalający na odbieranie, przetwarzanie i generowanie bodźców. Stanowi niepowtarzalne centrum dowodzenia, steruje wszelkimi procesami zachodzącymi w organizmie, jest źródłem, magazynem i powiernikiem naszej tożsamości, naszych myśli, pragnień i wyobrażeń”. Tyle dobra generuje niespełna 2% masy ciała człowieka.

            Z wielu powodów warto było przyjrzeć się bliżej tym fascynującym komórkom i dlatego od 21 do 25 marca 2022r. nasi uczniowie zgłębiali tematykę mózgu. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się o tym jak dbać o swój mózg, w jaki sposób pracują nasze półkule i za co odpowiadają, wykonywali ćwiczenia usprawniające mózg takie jak: leniwe ósemki, rysowanie oburącz, rozwiązywanie łamigłówek,układanie puzzli, kodowanie, liczenie w pamięci, układanie historyjek, gry memory oraz ćwiczenia ruchowe i zabawy na świezym powietrzu.

          • Gminny Konkurs "Matematyczny zegar "

          • 22 marca w naszej Szkole odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu "Matematyczny zegar ", którego inicjatorem była P. Dorota Kujawa.

            Jury w składzie:

            P. Agnieszka Rybska - dyrekor szkoły

            P. Magdalena Szarwas - Kierownik Referatu Oświaty ,

            P. Donata Mikołajczyk - nauczyciel języka angielskiego

            P. Dorota Kujawa - nauczyciel matematyki

            P. Sławomir Banasiak - nauczyciel W- F u było pod ogromnym wrażeniem zgłoszonych prac.

            W kategorii klasy 4-6 :

            -I miejsce otrzymał Mateusz Spychalski ze Szkoły Podstawowej w Kaliskach, -wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Zuzanna Sobierajska ze Szkoły Podstawowej w Kanibrodzie.

            W kategorii klas 7-8:

            - I miejsce otrzymał Szymon Grzybowski,

            -II miejsce - Kacper Mikulski,

            -III miejsce - Julia Złotowska,

            -wyróżnienie otrzymał Jakub Złotowski (wszyscy wyżej wymienieni uczniowie reprezentowali Szkołę Podstawową w Kanibrodzie).

            Serdeczne podziękowania składamy nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie uczniów do konkursu, tj. P. Monice Sekleckiej oraz p. Annie Zbonikowskiej.

            Dziękujemy również P. Magdalenie Szarwas za obecność na tej uroczystości oraz słodkie upominki dla uczniów biorących udział w konkursie.

            Szczególne DZIĘKUJĘ kierujemy do naszych sponsorów, bez których nie byłoby tak wspaniałych nagród.

            Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

          • Pierwszy dzień wiosny

          • Wiosnę witaliśmy bardzo ciekawie i radośnie. Tworzyliśmy prace plastyczne, śpiewaliśmy, rozwiązywaliśmy różne zagadki i łamigłówki. Nie zabrakło wiosennej mody, pochodu z Marzanną i Wiosną, zabaw na powietrzu. Bawiliśmy się super!

          • Dzień Kolorowej Skarpetki w naszej szkole

          • Kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa. Dziś w pierwszy dzień wiosny obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa, święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Celem dnia jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa.

             

          • Konkurs Matematyczny Kangur

          • 17 marca uczniowie naszej szkoły jak co roku przystąpili do Międzynarodowego Konkursu Matematyczny Kangur. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

          • Plenerowa obserwacja nieba

          • Astronomia, to bardzo ciekawe zajecia, które każdego roku przyciągają coraz więcej amatorów. Wydarzenia związane z przelotem komety czy deszczem meteorytów cieszą się zawsze ogromnym zainteresowaniem. Aby zaszczepić wśród uczniow pasję zgłębiania tajników Kosmosu odbyła się plenerowa obserwacja nieba, którą prowadzili p. Agnieszka Górska-Pukownik oraz p. Rafał Pukownik. Dzięki teleskopom uczniowie klas 4-8 mogli podziwiać piękno Księżyca, zobaczyć kratery na jego powierzchni, podziwiać mgławicę w Gwiazdozbiorze Oriona czy Gwiazdę Polarną. Na koniec odbyły się zajęcia nt. Układu Słonecznego

            Plenerowa obserwacja nieba była możliwa dzięki Fundacji GoudenKorrel.

            Serdeczne podziękowania składamy również na ręce Państwa Henryki i Leszka Łucyków oraz Pani Wiolety Sobierajskiej. Dzięki ich uprzejmości, na ich polu, odbyła się nocna obserwacja nieba. Państwo bardzo serdecznie nas przyjęli, a dodatkowo jeszcze przygotowali dla nas niespodziankę w postaci gorącej herbatki i słodkiego poczęstunku. Po aktywnej obserwacji nieba przez teleskopy rozstawione na polu, posilaliśmy się pysznymi babeczkami i słodkościami przygotowanymi przez Gospodarzy.

            Wieczór upłynął w niesamowitej atmosferze…

            Jeszcze raz dziękujemy!

          • Kino w Oddziale Przedszkolnym

          • W tym tygodniu dzieci z Oddziału Przedszkolnego będą omawiać tematy związane ze sztuką. Nasze dzieci już wiedzą, że sztuka jest matką: kina, teatru, muzea, filharmonii oraz literatury. Dziś omawiamy temat kina i w związku z tym dzieci uczestniczyły w seansie filmowym "Niania i wielkie bum".

          • Świetlica szkolna - Dzień Kobiet

          • 7 marca 2022r. dzieci na świetlicy szkolnej przygotowywały się do Dnia Kobiet robiąc kolorowe kwiaty z papieru dla swoich najbliższych kobiet. Wszyscy bardzo się starali.

          • Rekrutacja

          • Przypominamy iż trwają zapisy do klasy I oraz Oddziału Przedszkolnego w naszej szkole.

            Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci które mają ochotę w roku szkolnym 2022/ 2023 dołączyć do naszej społeczności.

            Wszystkie niezbędnie dokumenty znajdują się na stronie szkoły w zakładce Nasza szkoła - Dokumenty szkolne, bądź u Pani Moniki Barańskiej, która zajmuje się rekrutacją.

            Zapraszamy serdecznie

          • Spotkanie Szkolnego Koła Wolontariatu

          • 5 marca 2022r. odbyło się spotkanie Szkolnego Koła Wolontariatu na któtym Pani Wioletta Sobierajska, która ma ukończony kurs ratownika medycznego wraz z Panią Małgorzatą Boroń - Stażaczki z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kanibrodzie przeprowadziły zajęcia pokazowe z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Mamy nadzieję, że dzięki zdobytej wiedzy nasi wolontariusze będą mogli służyć swoją pomocą potrzebującym. W drugiej części naszego spotkania odbyła się segregacja oraz pakowanie darów z przeprowadzonej w naszej szkole zbiórki dla ofiar wojny oraz uchodźców z Ukrainy. Dziękujemy z całego serca naszym wolontariuszom oraz wszystkim darczyńcom za włączenie się do naszej akcji. Nasza mała społeczność ma wielkie serca gotowe do pomocy potrzebującym. Dziękujemy!!!

          • Solidarni z Ukrainą

          • 4 marca 2022r. zakończyliśmy zbiórkę dla ofiar wojny oraz uchodźców z Ukrainy. Nasi uczniowie wykonali flagi oraz ubrali się w barwy narodowe Ukrainy na znak solidarności z tym narodem. Dziękujemy z całego serca wszystkim darczyńcom za zaangażowanie w naszą zbiórkę.

          • Narodowy Dzień Gramatyki

          • 4 marca bchodziliśmy w naszej szkole Narodowy Dzień Gramatyki. Biblioteka szkolna i panie nauczycielki języka polskiego: Elżbieta Gontarek i Melania Chotyńska przybliżyły uczniom klas: 1 - 8 rangę gramatyki języka ojczystego. Była to zarazem okazja do zweryfikowania wiedzy każdego jej uczestnika, a zwłaszcza najstarszych klas. W szczególności dotyczy to naszych tegorocznych absolwentów, którzy mogli dziś mieć możliwość przypomnienia sobie znajomości gramatyki. Uczniowie klas 4 - 8 dzielnie rywalizowali w grupach z różnorodnymi zadaniami konkursowymi, które niejednokrotnie były łatwe lub przysporzyły niektórym niemało kłopotu. Wtedy okazało się, jak wiele niepewności jest w stosowaniu poprawnych form językowych, jak trzeba zwracać uwagę na znaczenie wyrazów i konstrukcje zdaniowe, trafne użycie przysłów itp. Dzieci z klas najmłodszych ochoczo wspierały starsze koleżanki i kolegów w ich potyczkach językowych.

            No cóż, język polski jest trudnym i wymagającym przedmiotem! Niemniej jednak należy go znać, szanować i dbać o jego piękno na co dzień.

            Przebieg naszego spotkania uświetnił wspaniały występ ucznia klasy 5. - Michała Justyńskiego, który zaprezentował swoje zainteresowania muzyczne i zagrał utwór F. Chopina - ,, Nokturn Es - dur, op. 9 nr 2”. Wielkie brawa!!!

            Szkolne wydarzenie podobało się uczestnikom i z pewnością powtórzymy je za rok. Przez ten czas jednak nie będziemy zapominali o gramatyce mowy ojczystej!

    • Galeria zdjęć

        brak danych