• Przekazanie karmy do schroniska dla zwierząt

          • Szkolne Koło Wolontariatu zakończyło zbiórkę karmy dla psów i kotów ze schroniska we Włocławku, dziękujemy Pani Małgorzacie Boroń - Przewodniczącej Rady Rodziców oraz Natalii Boroń naszej wolontariuszce za przekazanie zebranej karmy do schroniska. Dziękujemy serdecznie również wszystkim darczyńcom

          • Wycieczka do Płocka

          • Dnia 7 czerwca 2022r dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III uczestniczyli w wycieczce do Płocka. W programie wycieczki: przedstawienie teatralne pt: "Opowieści Droida" w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku oraz zwiedzanie ogrodu zoologicznego w Płocku. To był dzień pełen niezapomnianych wrażeń. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

          • Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Włocławku

          • Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Włocławku przesyła wraz z cytowanym pismem przewodnim, materiały informacyjno-edukacyjne (ulotki) z zakresu profilaktyki chorób zakaźnych, o których mowa w rozporządzeniu z dnia 25 marca 2022 r. w sprawie metody zapobiegania zakażeniu lub chorobie zakaźnej stanowiącej szczególne zagrożenie dla zdrowia publicznego w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy w związku z trwającym konfliktem zbrojnym w Ukrainie oraz związany z tym pobyt na naszym kraju i regionie licznej grupy uchodźców, obywateli Ukrainy (poz. 681), tj. błonicy, krztuśca, odry, ostrego nagminnego porażenia dziecięcego (poliomyelitis), wirusowego zapalenia wątroby typu A.

            Biorąc pod uwagę trwający konflikt zbrojny w Ukrainie i związany z tym pobyt w naszym kraju i regionie licznej grupy uchodźców, obywateli Ukrainy, istotnym jest, by zintensyfikować działania profilaktyczne mające na celu promowanie szczepień ochronnych tak, aby sytuacja epidemiologiczna w zakresie chorób zakaźnych w Polsce pozostała stabilna.

            W związku z powyższym zwrócono się z prośbą o dystrybucję ww. materiałów wśród dzieci, uczniów i ich rodzin, a także o zamieszczenie na stronach internetowych placówek.

            Ulotki opracowano w języku polskim i ukraińskim, celem szerszej dostępności do społeczności ukraińskiej.

          • Dzień Rodziny

          • 3 czerwca zapadnie naszej społeczności na długo w pamięci ze względu na Święto Rodziny zorganizowane w naszej szkole.

            Moc atrakcji: turniej piłki siatkowej między uczniami, rodzicami a nauczycielami, rozgrywki sportowe na świeżym powietrzu, malowanie buziek, baloniki, przeciąganie liny, zwiedzanie wozu strażackiego, pieczenie kiełbasek, lody i wiele innych atrakcji. Uwieńczeniem tego dnia był spektakl Teatru Rodziców Szkoły Podstawowej w Kanibrodzie- Kaczka Dziwaczka... nagrodzony gromkimi brawami. Uczniowie nie pozostali obojętnie, każda grupa zaśpiewała dla rodziców piosenkę i złożyła życzenia.

            Dziękujemy przede wszystkim rodzicom, Radzie Rodziców z przewodniczącą Panią Małgorzatą Boroń na czele.

            Bez Was kochani rodzice ten dzień nie byłby tak wyjątkowy.

            Dziękujemy OSP Kanibród za poświęcony nam czas, słodki poczęstunek oraz moc atrakcji, ta kąpiel zapadnie nam na długi okres w pamięci.

            Szczególne podziękowania ślemy darczyńcom którzy wsparli nasze przedsięwzięcie nie tylko rzeczowo ale również finansowo

            Wsparli nas:

            - Przewodniczący Rady Powiatu Włocławskiego p. Zygmunt Wierzowiecki

            - Radny Powiatu p. Bogdan Domżalski

            - Przewodniczący Rady Miejskiej p. Marek Małachowski

            - Koło Łowieckie " Kuropatwa"

            - Radny Gminy p. Andrzej Matusiak

            - Radny Gminy p. Andrzej Siarakowski

            - Sołtys Czapel -p. Marcin Banasiak

            - Sołtys Kanibrodu - p. Mirosław Gontarek

            - OSP Kanibród

            - Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Kanibrodzie

            Dziękujemy

          • ,, Ortografia - nic prostszego - dla każdego myślącego" w Szkole Podstawowej w Kowalu

          • Dzień 3 czerwca 2022 r. zapisał się w wydarzeniach szkolnych, a w szczególności w pamięci uczniów, jako dzień stresujacych zmagań z ortografią poza murami naszej szkoły. Dwoje uczniów godnie reprezentowało Szkołę Podstawową w Kanibrodzie w dalszych eliminacjach i II etapie XIV Powiatowego Konkursu Ortograficznego pod hasłem: ,, Ortografia - nic prostszego - dla każdego myślącego" w Szkole Podstawowej w Kowalu. Najlepsi w tej dziedzinie: Igor Rudnicki z klasy IV i Julia Złotowska z klasy VIII, zwycięzcy I etapu Konkursu w kategorii klas IV - VI i VII - VIII, dzielnie stawili czoła jednej z najtrudniejszych umiejętności - poprawnej ortografii i interpunkcji języka polskiego. Zmierzyli się z innymi uczniami powiatowych i włocławskich szkół i wytrwale rywalizowali z nimi. Niewątpliwie była to też okazja do niecodziennej integracji, poznania innej szkoły oraz uczestnictwo w artakcyjnym programie pobytu. Pamiątkowe dyplomy i upominki dla naszych honorowych reprezentantów stały się potwierdzeniem ich wysiłku oraz przygody z ortografią. Opiekę dydaktyczną sprawowała pani Elżbieta Gontarek.

          • Wycieczka klasy VIII do Sopotu

          • Aby radości na Dzień Dziecka stało się zadość uczniowie klasy 8 z wychowawcą Panem Sławkiem i wraz z koleżankami i kolegami że szkoły w Lubieniu Kujawskim wyruszyli na wycieczkę do Sopotu! W drodze powrotnej odwiedzili restauracje McDonald. Był to udany dzień, pełen wrażeń dla naszych przyszłych absolwentów Dziękujemy uczniom i opiekunom z ZPO w Lubieniu Kujawskim za integrację.

          • VI Bieg Leśny im. Urszuli Pietrzak z Fundacją Gouden Korrel

          • Z okazji Dnia Dziecka 1 czerwca uczniowie naszej szkoly uczestniczyli w VI Biegu Leśnym im. Urszuli Pietrzak z Fundacją Gouden Korrel. Uczniowie wraz z nauczycielem wychowania fizycznego panem Sławomirem Banasiakiem wzięli udzial w Biegu Przełajowym w lesie lubieńskim. Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy pakiet startowy, a zwycięzcy wspaniałe nagrody. W kategorii dziewcząt z klasy ósmej uczennica naszej szkoły Natalia Boroń zdobyła trzecie miejsce a czwarte miejsce Justyna Matusiak. W kategorii dorośli pan Sławomir Banasiak- nasz nauczyciel wychowania fizycznego zdobyl pierwsze miejsce. GRATULUJEMY wszystkim uczestnikom a szczególnie zwycięzcom.

            Dodatkowymi atrakcjami były: dmuchane zjeżdzalnie, zamek, popcorn oraz wata cukrowa. Podczas biegu serwowano grochówkę oraz kiełbaski. Ale najważniejsze tego dnia były uśmiechy na twarzach dzieci

            Bardzo dziękujemy za zaproszenie dyrekcji ZPO w Lubieniu Kujawskim.

          • "Czyste powietrze wokół nas"

          • Już kolejny raz dzieci z Oddziału Przedszkolnego biorą udział w programie "Czyste powietrze wokół nas" jest to program przedszkolnej edukacji antytytoniowej organizowany przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną we Włocławku w ramach „Programu Ograniczania Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu w Polsce".

            Honorowy patronat nad programem objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Zdrowia i Rzecznik Praw Dziecka.

            Chętne dzieci wzięły również udział w konkursie wzmacniającym inicjatywę programową o tematyce antytytoniowej "Nowe szaty Dinusia" organizowanym przez PSSE we Włocławku oraz Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej Oddział Terenowy Włocławek.

            Zapraszamy go obejrzenia galerii prac naszych przedszkolaków.

          • #DobryObywatel

          • Dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III wzięli udział w ogólnopolskim konkursie "Dobry obywatel". Celem konkursu jest tworzenie przestrzeni i inspiracji dla nauczycieli i opiekunów dziennych do edukacji obywatelskiej, rozmów o patriotyzmie, Polsce, polskich tradycjach i zwyczajach, oraz poszerzanie wiedzy i tworzenie zachowań przygotowujących młodych ludzi do aktywnego i konstruktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i obywatelskim. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.

            Organizatorem konkursu jest Instytut Badań Edukacyjnych.

            #DobryObywatel

          • Życzenia z okazji Dnia Mamy

          • Uczniowie klas I-III składają najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Mamy

            Abyś zawsze przy nas była

            Najpiękniejsza i jedyna,

            Mądra, dobra, ukochana

            Taka bliska - nasza Mama!

            Kłaniamy się, nisko kłaniamy,

            A przed Mamami plackiem padamy!

            Mamy kwiaty i całusy,

            Ale tylko dla Mamusi!

            Mamo, Mamo,

            Coś Ci dam!

            Małe serce, które mam!

            A w tym sercu róży kwiat.

            Mamo, Mamo

            Żyj 100 lat!!

          • ,,Poznaj Polskę " - wycieczka do Ciechocinka

          • W dniu 19 maja uczniowie klas I-III wzięli udział w wycieczce do Ciechocinka. Wycieczka została przygotowana w ramach realizacji programu Ministra Edukacji i Nauki on. ,,Poznaj Polskę ". Głównym celem wycieczki było poznanie najważniejszych zabytków i atrakcji Ciechocinka. Na trasie wycieczki była też włocławska katedra. Pogoda dopisała i humory również. Oto fotorelacja.

          • Światowy Dzień Pszczół w Skansenie w Kłóbce

          • 20 maja to Światowy Dzień Pszczół. Dzięki temu uczniowie naszej szkoły (kl. 4 - 8)mogli spędzić miły dzień w Skansenie w Kłóbce, gdzie Koło Pszczelarzy z Lubienia Kujawskiego zorganizowało tegoroczne obchody. Oprócz wykładu na temat życia pszczół, podglądania ich pracy, tajników pracy pszczelarza uczniowie nauczyli się robić świece z wosku pszczelego oraz co najważniejsze mogli posmakować pysznego miodu. Nie zabrakło też drobnego podarunku - słoiczka pysznego miodu, który mogli zabrać do domu. Była to bardzo sympatyczna impreza, której mottem przewodnim były słowa widniejące się na sztandarze pszczelarzy z Lubienia Kuj. ,,Niech więc tak będzie jak było od wieka: ludzie dla pszczoły, pszczoła dla człowieka''.

          • Światowy Dzień Pszczół

          • 20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół ustanowiony przez ONZ. Jest to inicjatywa, która podkreśla znaczenie pszczół dla pozyskiwania żywności i zwraca uwagę, że stosowanie pestycydów w rolnictwie zabija te owady. Dlatego dziś w Oddziale Przedszkolnym, poruszyliśmy temat pszczół i ich znaczenia w naszym życiu. Dzieci dowiedziały się jak wygląda proces powstawiania miodu oraz skosztowały słodkiego przysmaku jakim jest miód. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

          • ,,Ortografia - nic prostszego - dla każdego myślącego”

          • Dzień 17 maja br. był okazją powrotu do ,,tradycji” Szkoły w zmaganiach ortograficznych na szczeblu szkolnym i powiatowym. W tym dniu uczniowie z klas: IV - VI wzięli udział w eliminacjach szkolnych - I etapie XIV Powiatowego Konkursu Ortograficznego pod hasłem ,,Ortografia - nic prostszego - dla każdego myślącego” w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu. Uczniowie pisali dyktando, które przyspożyło im różnych trudności ortograficznych i chwil wątpliwości.

            Doskonalone umiejętności ortograficzne pozwoliły jednak na wyłonienie, spośród dwóch kategorii klasowych, dwojga uczniów, którzy w późniejszym terminie będą reprezentować Szkołę w II etapie Konkursu -międzyszkolnym. Najlepszymi uczniami okazali się tu: Igor Rudnicki z klasy IV i Julia Złotowska - uczennica z klasy VIII.

            Przed nimi jeszcze dalsze zmagania i możliwość sprawdzenia siebie. Trzymamy kciuki!

            Konkurs przeprowadziły panie: Elżbieta Gontarek, Melania Chotyńska i Donata Mikołajczyk.

            Wyrazy podziękowania!

          • „Poznaj Polskę” Wycieczka do Krakowa

          • W dniach 9 – 11 maja uczniowie klas IV – VIII uczestniczyli w wycieczce do Krakowa i Wieliczki programu Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. Głównym celem wycieczki było poznanie najważniejszych zabytków Krakowa wpisanych na Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO oraz zwiedzenie kopalni Soli w Wieliczce, a także poznanie historii i kultury regionu. Swoją przygodę na małopolskiej ziemi uczniowie rozpoczęli od zwiedzenia założonego ponad 1000 lat temu na wapiennym wzgórzu Opactwa Benedyktynów w Tyńcu. Następnie uczniowie wraz z opiekunami udali się do Kopalni Soli w Wieliczce, gdzie zachwyciła wszystkich Kaplica Św. Kingi.

            Drugiego dnia uczniowie zwiedzali Zamek Królewski na Wawelu (Prywatne Apartamenty Królewskie, Dziedziniec Arkadowy, dziedziniec zewnętrzny, Katedrę, Dzwon Zygmunta oraz smoczą jamę). Następnie udali się na Rynek Główny. Tam też mogli zobaczyć - Wieżę Ratuszową, Sukiennice - Galeria Malarstwa XIX w., Kościół Mariacki (Ołtarz Wita Stwosza), ul. Floriańską i Barbakan. Pod słynnym „ oknem papieskim” uwieczniliśmy pobyt wspólnym zdjęciem. To tutaj odpoczywał Papież Jan Paweł II podczas wszystkich swoich pielgrzymek do Polski i tutaj witał młodzież w nieoficjalnych, bardzo serdecznych i emocjonalnych spotkaniach. Na turystycznym szlaku nie mogło zabraknąć ławeczki wybitnych polskich matematyków Stefana Banacha i Ottona Nikodyma, która znajduje się na krakowskich Plantach oraz domu Jana Długosza.

            Trzeci dzień rozpoczął się od wizyty w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz lekcji muzealnej –„ W 45 minut dookoła świata” oraz wystawy interaktywnej. Następnie młodzież udała się na Kazimierz, który jest miastem/dzielnicą dwóch kultur. Tam też uczniowie zwiedzili Starą Synagogę, Synagogę Bociana, dom Heleny Rubinstein, Synagogę Remuh i cmentarz żydowski, pl. Nowy, Podwórko Schindlera, pl. Wolnica oraz Kościół Bożego Ciała, Kościół św. Katarzyny, na Skałce - Kryptę Zasłużonych.

            Czas bardzo szybko minął w miłej atmosferze. Zwiedzając dawną stolicę Polski, młodzież zrobiła ponad dwadzieścia kilometrów pieszo, ale nawet tego nie odczuła. Wszyscy w dobrych humorach, pełni zapału i energii wrócili do domu, z zachwytem opowiadając o miejscach, które zwiedzili. Polska to piękny kraj i należy go poznawać i odkrywać.

          • Przyjazny Tornister

          • Państwowa Inspekcja Sanitarna podejmuje działania w zakresie rozwoju edukacji zdrowotnej w środowisku szkolnym, ukierunkowanej na profilaktykę wad postawy uczniów szkół podstawowych.

            Niewłaściwe nawyki związane z noszeniem zbyt ciężkiego tornistra/plecaka mogą przyczynić się do poważnych schorzeń ortopedycznych i neurologicznych dzieci. Ból kręgosłupa, zmniejszenie pojemności płuc, wady statyki, powstawanie negatywnych zmian chodu oraz skrzywienie kręgosłupa, to wynik nieprawidłowej postawy ciała uczniów spowodowany przez niewłaściwe użytkowanie tornistrów i plecaków szkolnych.

            Interwencja nieprogramowa "Przyjazny Tornister" ma na celu profilaktykę wad postawy oraz kształtowanie prawidłowej postawy ciała.

            Dziś odbyło się podsumowanie tej akcji w naszej szkole. Uczniowie klas 1-3 dowiedzieli się jak poprawnie nosić tornister oraz ile powinien ważyć. Wykonali również ciekawe zadania z tym związane. Rodzice uczniów dostali ulotki i informacje dotyczące tej akcji.

  • Galeria zdjęć

      brak danych