• Giga Laurka dla Strażników Lasów #straznicylasow

• Z okazji Dnia Strażaka i Leśnika dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie klas I - III wzięli udział w akcji namaluj Giga Laurkę dla Strażników Lasów. Jest to forma podziękowania za to, że chronią nasze lasy przed pożarami. Prace naszych uczniów zostały przesłane do organizatorów konkursu i umieszczone na Giga Laurce. Zapraszamy do obejrzenia galerii prac.

• Jestem Polakiem - zajęcia w Oddziale Przedszkolnym

• 4 maja 2022r.  w Oddziale Przedszkolnym omawialiśmy tematykę Polski oraz minionych Świąt Państwowych, utrwalaliśmy słowa i melodię "Mazurka Dąbrowskiego" oraz wykonywaliśmy flagi i kolorowaliśmy godła Polski.

• Patriotyczne zajęcia świetlicowe

• Maj kojarzy nam się się z majowymi świętami. 1 maja to niezmiennie Święto Pracy dla Polaków. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzimy 2 maja. To święto, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.

3 Maja Polska i Polacy na całym świecie obchodzą święto narodowe upamiętniające przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji. W kraju organizuje się szereg uroczystości i pochodów, które mają uzmysłowić, jak istotne było to wydarzenie.

Dzieci przypomniały sobie, na świetlicy szkolnej, czego dotyczą i jak ważne są święta majowe.

Uczniowie przygotowywali się do świętowania tych dni tworząc flagi narodowe.

• Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej w Kłóbce

• 29 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Kłóbce. Byli to: Julia Złotowska i Przemysław Antkiewicz z kl. 8. Oboje otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy uczestnictwa. Do turnieju przygotował uczniów p. Sławomir Banasiak a opiekę sprawowała p. Donata Mikołajczyk.

• Podsumowanie miesiąca zdrowia

• Podczas realizacji założeń miesiąca zdrowia kształtowaliśmy u naszych uczniów właściwe postawy zdrowotne oraz umacnialiśmy ich w przeświadczeniu, że od naszej postawy i wartości zależy zdrowie nasze, naszych bliskich, a także środowiska w którym żyjemy. Nasi uczniowie omawilai tematykę zdrowia, zdrowego odżywiania oraz dbania o środowisko. W ramach omawianych tematów uczniowie i dzieci z Oddziału Przedszkolnego wykonywali zdrowe przekąski i kanapki, braliśmy czynny udział w akcji #SprzątamyDlaPolski, chodziliśmy na spacery i wykonywaliśmy każdego dnia ćwiczenia ruchowe. Jesteśmy pewni, że nasi uczniowie wiedzą jak dbać o zdrowie oraz o dobro naszej planety.

• Akcja - Żonkile

• W dniach 20 i 26 kwietnia 2022r. uczniowie klas I-III, IV-VI i VII-VIII wzięli udział w akcji „Żonkile” upamiętniającej 79 rocznicę powstania w getcie warszawskim. Uczniowie klas I-III pracowali na podstawie opowiadania Zofii Staneckiej „Pamięć drobinek”, natomiast uczniowie klas IV-VIII swoje działania oparli na podstawie opowiadania Marcina Szczygielskiego „Prawdziwi przyjaciele”. Wzruszające opowiadania wywołały wiele emocji i odczuć, które pogłębiły wrażliwość uczniów na ludzką krzywdę i odarcie z godności. Zajęcia przeprowadziła p. Agnieszka Woźniak-Grabowska (nauczyciel historii i wos).

#AkcjaŻonkile

#MuzeumPolin