9 lutego w Oddziale Przedszkolnym z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny dzieci wykonały samodzielnie pizzę według domowego przepisu. Pizza to jedno z najbardziej popularnych ale i uniwersalnych dań na świecie. 9 lutego to ważna data w kalendarzu każdego fana pizzy – bo wtedy obchodzimy jej międzynarodowe święto.
Aktualności
ŚWIĘTO PIZZY
- 3
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
9 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu który ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.
Nasi uczniowie w klasie III na zajęciach z socjoterapii wykonywali plakat dotyczący bezpiecznych zachowań w Internecie
KARNAWAŁ
W tym tygodniu w naszej szkole odbył się bal karnawałowy klas 1-3. W tych wyjątkowych okolicznościach uczniowie poszczególnych klas bawili się osobno a nie jak dotychczas bywało. W klasie pierwszej dzieci oprócz tańca i poczęstunku uczestniczyli w różnych konkursach tj. taniec na gazecie, kalambury czy wyścigi piłeczek. Dzieci z klasy drugiej ucztowali i bawili się przy muzyce oraz rywalizowali ze sobą grając w gorące krzesła czy trzymanie balona na jednym paluszki.W trzeciej klasie nie zabrakło tańca, konkursów sprawnościowych, zajęć plastycznych i ćwiczeń komputerowych dotyczących postaci z bajek. Było zabawnie i bardzo wesoło :)
4
PASOWANIE NA CZYTELNIKA
02.02.2021r. był dniem szczególnym dla pierwszoklasistów, bowiem w tym dniu uczniowie zostali pasowani na czytelników. Na uroczystości obecni byli: Pani dyrektor Agnieszka Rybska, Pani Elżbieta Gontarek-bibliotekarka oraz Pani Marzena Szarwas wychowawczyni klasy I. Pierwszacy poznali miejsce, gdzie wypożycza się książki czyli bibliotekę. Rozwiązywali zagadki, krzyżówki, rozmawiali o przeczytanych książkach. Zaprezentowali się w recytacjach wierszy Jana Brzechwy. Złożyli uroczyste przyrzeczenie. Mają już założone karty biblioteczne.
W związku z tym, że klasa I bierze udział w projekcie: ,,Mała książka, wielki człowiek", którego celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych. Pani Dyrektor wręczyła wszystkim uczniom wyprawki czytelnicze w skład których wchodzą: książka- ,,Pierwsze abecadło", broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów: ,,Książkom połączeni" czyli uczymy się czytać razem oraz kreatywny alfabet.
Życzymy pierwszoklasistom przyjemności czerpania z lektury tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.
2
ZAPROSZENIE DO KONKURSU
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie
Stowarzyszenie "Projekt Kultura" wraz z Centrum Kultury w Lubieniu Kujawskim organizują konkurs plastyczny "Kujawy - moja mała ojczyzna. Sztuka ludowa Kujaw". Dla zwycięzców przewidziane atrakcyjne nagrody.
Zapraszamy do udziału w konkursie
ZACZYTANY KANIBRÓD
"Zaczytany Kanibród" to akcja której celem jest zachęta do sięgnięcia po literaturę zamiast elektroniki. Urządzenia multimedialne w ostatnim czasie bardzo mocno nam towarzyszą. Wraz z naszymi uczniami promujemy zaangażowane czytelnictwo i namawiamy do traktowania książki jako narzędzie służące budowaniu w sobie głębokiej wrażliwości i odkrywaniu świata emocji, edukacji ale przede wszystkim odpoczynkowi od zdalnej nauki czy pracy
BAL KARNAWAŁOWY
25 stycznia Oddziale Przedszkolnym odbył się Bal Karnawałowy. W związku z obostrzeniami inny niż zawsze, ale muzyka, kostiumy, konkursy i słodka nagroda wynagrodziły to naszym przedszkolakom zapraszamy do obejrzenia naszej galerii na naszym fanpage szkoły.
Podziękowania
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym , którzy zaangażowali się w akcję Razem na święta:)
Jeszcze raz wielkie dzięki
O podsumowaniu akcji można przeczytać na stronie :
XXI Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Poświęconej Fryderykowi Chopinowi i Muzyce
Zachęcamy do wzięcia udziału w XXI Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Poświęconej Fryderykowi Chopinowi i Muzyce. Uczniowie ze szkół podstawowych województwa kujawsko - pomorskiego będą mieli możliwość podzielenia się swoimi umiejętnościami recytatorskimi.
W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną, konkurs odbędzie się w formie online. Przy pomocy rodziców uczestnicy mogą nagrać recytację wybranego utworu literackiego np. telefonem albo kamerą komputerową, a film zamieścić na youtubie (zalecane ustawienie prywatności filmu – film dostępny do odtwarzania tylko dla osób posiadających link). Link do filmu należy przesłać do 19 lutego 2021 r. na adres mailowy edukacja@szafarni.art.pl.
Ogłoszenie laureatów nastąpi 4 marca 2021 r. na stronie internetowej Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni. Wszystkie szczegóły znaleźć można w regulaminie konkursu. Serdecznie zapraszamy!
Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu, regulamin oraz karta zgłoszeniowa pod linkiem:
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
Babcia z dziadkiem dziś świętują,
wszystkie dzieci więc pracują
Zetrą kurze w każdym kątku,
przypilnują dziś porządku.
W kuchni błyszczą już talerze,
wnusia babci bluzkę pierze
Wnusio już podaje kapcie,
bardzo Kocha swoja babcię.
Dzisiaj wszystkie smutki precz!
Święto Dziadków ważna rzecz!
KONKURS FOTOGRAFICZNY - regulamin
REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO
,,W UŁAMKU SEKUNDY - CZYLI ZIMOWA PRZYRODA’’
§1
Organizatorzy konkursu
1. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa w Kanibrodzie
2. Koordynatorami projektu jest p. Donata Mikołajczyk i p. Renata Kowalewska- Wnukiewicz
§2
Cele konkursu
1. Celem konkursu jest:
- zachęcanie do poznawania i podziwiania okolicznej przyrody,
- propagowanie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i artystycznych uczniów Szkoły Podstawowej w Kanibrodzie,
- doskonalenie warsztatu fotograficznego uczniów
- promowanie szkoły i najbliższej okolicy w mediach
§3
Uczestnicy konkursu
1. Konkurs adresowany jest do uczniów Szkoły Podstawowej w Kanibrodzie.
2. Prace będą ocenione w dwóch kategoriach wiekowych tj.:
I - dzieci z klas 0- III
II - dzieci z klas IV-VIII
§4
Zasady konkursu
1. Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy fotograficznej dowolnym urządzeniem (telefonem komórkowym, telefonem, tabletem, aparatem fotograficznym itp.)
2. Jeden uczestnik może zgłosić na konkurs maksymalnie 1 fotografię.
3. Wymagana jest samodzielność wykonania zdjęcia.
4. Wymagana jest zgodność z tematem: zimowa, okoliczna przyroda (ożywiona i nieożywiona) – rośliny, zwierzęta, krajobrazy, domy, drogi i inne, widziane z dystansu lub z bliska (detale) z wyłączeniem ludzi.
5. Fotografia konkursowa nie może przedstawiać wizerunku osób.6. Do konkursu nie można zgłaszać zdjęć biorących udział w innych konkursach.
7. Zdjęcia w formie online, należy przesłać wychowawcy klasy najpóźniej do 31 stycznia 2021 przez aplikację Messenger. Wychowawca klasy podpisuje zdjęcia i przesyła koordynatorom projektu.
8. Biorąc udział w konkursie fotograficznym organizowanym przez Szkołę Podstawową w Kanibrodzie, rodzice lub opiekunowie prawni dziecka jednocześnie wyrażają zgodę na publikowanie imienia, nazwiska, wieku dziecka, klasy oraz nadesłanych zdjęć na stronie internetowej szkoły oraz na portalu społecznościowym Facebook. Nadesłane zdjęcia mogą być również wykorzystane w materiałach promujących szkołę.
9. Organizator zastrzega sobie prawo do wyłączenia z udziału w konkursie prac niespełniających wyżej wymienione kryteria.
§5
Ocena i rozstrzygnięcie konkursu
1. Prace konkursowe zostaną poddane podwójnej ocenie:
I - przez jury, powołane przez koordynatorów konkursu
II - internautów
2. Decyzje jury są ostateczne.
3. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi 12 .02.2021 r.
§6
Postanowienia końcowe
1. Udział w konkursie jest całkowicie dobrowolny i bezpłatny.
2. Przystąpienie przez uczniów do konkursu fotograficznego oznacza zaakceptowanie niniejszego Regulaminu oraz wyrażenie zgody na publikację i wykorzystanie prac konkursowych, podpisanych imieniem i nazwiskiem jego autora (zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2016r. poz. 922 t.j), na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Kanibrodzie oraz na portalu społecznościowym Facebook.
3. Uczestnicy przystępując do konkursu wyrażają zgodę na nieodpłatne korzystanie przez Organizatorów z nadesłanych fotografii.
4 Sprawy nieporuszone w Regulaminie oraz jego ostateczna interpretacja należą do Organizatora.
"SZCZEPIMY SIĘ "
W związku z trwającą kampanią medialną pt. „Szczepimy się ” Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Włocławku przekazuje informacje na temat szczepień:
• https://www.gov.pl/web/szczepimysie
Zachęcamy do zapoznania się z informacjami zawartymi w powyższych linkach
Tablety - OSE
Z przyjemnością informujemy, iż nasza szkoła znalazła się wśród placówek, do których Państwowy Instytut Badawczy NASK – operator Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej – przekazał tablety wraz z usługą dostępu do Internetu w formie „Szkolnych Pakietów Multimedialnych OSE”.
„Szkolne Pakiety Multimedialne OSE” stanowią formę wsparcia dla szkół, realizowaną przez Ministra Cyfryzacji, w uzgodnieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej, za pośrednictwem NASK PIB, udzieloną w ramach projektu budowy Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. NASK PIB, jako operator OSE, został na mocy Ustawy o Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej uprawniony do nieodpłatnego wyposażenia szkół w sprzęt komputerowy i inne urządzenia multimedialne, a także do zapewnienia szkołom usługi bezprzewodowego dostępu do Internetu wraz z niezbędnymi urządzeniami umożliwiającymi korzystanie z tych usług oraz oprogramowaniem.
Szkoła otrzymała 25 sztuk „Szkolnych Pakietów Multimedialnych OSE”, składających się z zestawów, których elementami są: tablet wraz z usługą mobilnego dostępu do Internetu (usługa LTE), klawiatura bezprzewodowa (Bluetooth) z etui, rysik oraz logotyp w formie naklejki do samodzielnego naklejenia na etui tabletu.
Celem akcji jest podnoszenie kompetencji cyfrowych uczniów oraz zwiększanie jakości i dostępności sprzętu w polskich szkołach. Dostarczony sprzęt będzie stanowić zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli wymierną pomoc, która przyczyni się do usprawnienia procesu edukacji cyfrowej, dostępu do treści edukacyjnych w sieci, a w razie takiej konieczności do realizacji zdalnego nauczania.
Organizacja zajęć w Szkole Podstawowej w Kanibrodzie
Organizacja zajęć w Szkole Podstawowej w Kanibrodzie zgodna z wytycznymi MEiN, MZ i GIS dla klas I-III szkół podstawowych obowiązująca od dnia 18.01.2021 r.
- Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.
- Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej (m.in. stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa).
- Przy każdym wejściu do budynku szkoły zamieszczone są informacje o obowiązku dezynfekowania rąk oraz instrukcja użycia środka dezynfekującego w celu umożliwienia wszystkim wchodzącym do budynku szkoły skorzystania z płynu do dezynfekcji rąk.
- Opiekunowie odprowadzający dzieci do szkoły odprowadzają dzieci tylko do drzwi szkoły. Dzieci klas I-III -wejście boczne, wejście główne przeznaczone dla dzieci z Oddziału Przedszkolnego. Po skończonych zajęciach dzieci są odprowadzone do drzwi przez pracownika szkoły. W oczekiwaniu na dzieci zachowujemy dystans od kolejnego opiekuna oraz pracowników szkoły min. 1,5 m.
- Dzieci dojeżdżające oczekują na autobus w świetlicy szkolnej. O organizacji pracy świetlicy szkolnej mówi odrębny regulamin
- Rodzice dziecka mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust do zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły oraz w przestrzeni publicznej w tym również w autobusie dowożącym dzieci do szkoły – zgodnie z aktualnymi przepisami prawa.
- Ogranicza się do minimum przebywanie w szkole osób z zewnątrz (obowiązuje je stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk, tylko osoby bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych) i w wyznaczonych obszarach.
- Szkoła zapewnia szybką i skuteczną komunikację z opiekunami ucznia.
- Szkoła posiada termometr bezdotykowy dezynfekowany po każdym ewentualnym użyciu w danej grupie.
- Jeżeli pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia objawy mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowych (w szczególności temperatura powyżej 38°C, kaszel, duszności) odizolowuje się ucznia w odrębnym pomieszczeniu ( gabinet pielęgniarki szkolnej) zapewniając min. 2 m odległości od innych osób, i niezwłocznie powiadamia rodziców/opiekunów o konieczności pilnego odebrania ucznia ze szkoły (rekomendowany własny środek transportu).
- Organizacja pracy szkoły umożliwia zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na terenie szkoły, szczególnie w miejscach wspólnych i ogranicza gromadzenie się uczniów na terenie szkoły.
- Godziny przychodzenia i wychodzenia uczniów ze szkoły pozostają bez zmian według planu ustalonego we wrześniu 2020 r. Uczniowie korzystają z przerw nie rzadziej niż co 45 minut. Uczniowie klas I-III spożywają posiłki według ustalonego indywidualnego dla każdej z klas harmonogramu.
- Jedna grupa uczniów (klasa) przebywa w wyznaczonej i stałej sali, wyjątkiem pozostają zajęcia wspólne, na których uczniowie mają zapewnione indywidualne miejsca pracy, które są na bieżąco dezynfekowane przez pracowników szkoły. Uczniowie na zajęciach wspólnych zachowują dystans od siebie i nauczyciela min. 1,5 m.
- Obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie umyć ręce), ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.
- Sprzęty sportowe i programowe są dokładnie czyszczone oraz dezynfekowane lub korzysta się z przyborów jednorazowych. Przedmioty i sprzęty znajdujące się w sali, których nie można skutecznie umyć, uprać lub dezynfekować, są usunięte lub nie ma do nich dostępu.
- Uczeń ma obowiązek posiadania własnych przyborów i podręczników, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub we własnej szafce. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą. Przybory i podręczniki można zostawiać w szkole, w szafce kiedy uczeń wraca do domu.
- Infrastruktura szkoły i sprzęt sportowy jest regularnie czyszczony z użyciem detergentu lub innych środków dezynfekujących. W sali gimnastycznej używany sprzęt sportowy oraz podłoga są myte detergentami lub dezynfekowane po każdym dniu zajęć, a w miarę możliwości po każdych zajęciach.
- Sale lekcyjne i części wspólne są wietrzone co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć.
- Nauczyciele w miarę możliwości spędzają czas na świeżym powietrzu wychodząc z dziećmi na boisko szkolne oraz plac zabaw, na którym po każdej grupie dezynfekowane są sprzęty.
- Podczas realizacji zajęć, w tym zajęć wychowania fizycznego i sportowych, w których nie można zachować dystansu, należy zrezygnować z ćwiczeń i gier kontaktowych.
- Unika się wyjść grupowych i wycieczek do zamkniętych przestrzeni z infrastrukturą, która uniemożliwia zachowanie dystansu społecznego. Rekomenduje się organizację wyjść w miejsca otwarte, np. park, las, tereny zielone, z zachowaniem dystansu oraz zasad obowiązujących w przestrzeni publicznej.
- Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów. Ograniczenie to nie dotyczy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w szczególności z niepełnosprawnościami. W takich przypadkach należy dopilnować, aby dzieci nie udostępniały swoich zabawek innym, natomiast opiekunowie dziecka powinni zadbać o regularne czyszczenie (pranie lub dezynfekcję) zabawki, rzeczy.
- W celu ustalania bezpiecznych zasad korzystania z szatni ustalono iż uruchomione jest boczne wejście tylko dla dzieci klas I-III
- Zajęcia świetlicowe odbywają się w świetlicy szkolnej, w miarę możliwości w grupach uczniów z danej klasy oraz w razie potrzeby w innych salach dydaktycznych, które nie są wykorzystywane do bieżącej nauki.
- Personel kuchenny i pracownicy administracji oraz obsługi sprzątającej ograniczają do minimum kontakty z uczniami oraz nauczycielami.
- Zasady korzystania z biblioteki szkolnej oraz godziny jej pracy są wyodrębnione w osobnym regulaminie biblioteki szkolnej uwzględniającym konieczny okres 2 dni kwarantanny dla książek i innych materiałów przechowywanych w bibliotekach
- Wprowadza się dodatkowe środki ostrożności dotyczące funkcjonowania w szkole dzieci z chorobami przewlekłymi, w porozumieniu z ich rodzicami/opiekunami prawnymi, np.
- obowiązek zachowania dystansu podczas zajęć lekcyjnych, w świetlicy,
- w przypadku braku możliwości zachowania dystansu w miejscach wspólnie użytkowanych, tj. podczas zajęć lekcyjnych, w świetlicy, na korytarzach, w szatni – obowiązek osłony ust i nosa.
Higiena, czyszczenie i dezynfekcja pomieszczeń
i powierzchni- Przy wejściu głównym umieszczone są numery telefonów do właściwej miejscowo powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej (48 222 500 115), oddziału zakaźnego szpitala we Włocławku (54 412 90 00) i służb medycznych (112, 999).
- Wszyscy rodzice i opiekunowie, osoby trzecie wchodzące do szkoły są zobowiązani do dezynfekcji dłoni lub zakładania rękawiczek ochronnych, zakrywania ust i nosa oraz nie przekraczania obowiązujących stref przebywania. W celu wejścia na teren szkoły osoby trzecie muszą poddać się procedurze mierzenia temperatury oraz wpisać w odpowiednią księgę wejść monitorującą ewentualne kontakty z osobami z zewnątrz.
- Wszyscy przebywający w szkole mają obowiązek regularnie myć ręce wodą z mydłem, należy dopilnować, aby robili to uczniowie, szczególnie po przyjściu do szkoły, przed jedzeniem, po powrocie ze świeżego powietrza i po skorzystaniu z toalety.
- Codzienne prace porządkowe są monitorowane poprzez odnotowanie przez pracownika wykonanych czynności w odpowiedniej karcie monitorującej, ze szczególnym uwzględnieniem utrzymywania w czystości sal zajęć, pomieszczeń sanitarnohigienicznych, ciągów komunikacyjnych, dezynfekcji powierzchni dotykowych – poręczy, klamek i powierzchni płaskich, w tym blatów w salach i w pomieszczeniach spożywania posiłków, klawiatur, włączników.
- W pomieszczeniach sanitarnohigienicznych wywieszone są plakaty z zasadami prawidłowego mycia rąk, a przy dozownikach z płynem do dezynfekcji rąk – instrukcje dezynfekcji.
- Na bieżąco dba się o czystość urządzeń sanitarnohigienicznych, w tym ich dezynfekcję lub czyszczenie z użyciem detergentu.
- Jeżeli na terenie szkoły uczniowie i pracownicy używają masek lub rękawic jednorazowych, wyrzucają je do specjalnych, wyznaczonych pojemników.
- Sale lekcyjne wietrzy się nie rzadziej, niż co godzinę w trakcie przebywania dzieci w sali lekcyjnej, w tym również przed rozpoczęciem zajęć przez dzieci.
Gastronomia
- Korzystanie z posiłków odbywa się w miejscach do tego przeznaczonych zapewniających prawidłowe warunki sanitarno-higieniczne, zgodnie z zaleceniami w czasie epidemii. Spożywanie posiłków powinno odbywa się w tych samych grupach i z zachowaniem dystansu. Uczniowie spożywają posiłki według wyznaczonego harmonogramu, po każdej grupie następuje czyszczenie blatów stołów i poręczy krzeseł.
- Dzieci mogą spożywać posiłki i napoje przyniesione z domu. Posiłki mogą być przynoszone w pojemnikach prywatnych i w nich spożywane.
- Wielorazowe naczynia i sztućce są myte w zmywarce z dodatkiem detergentu, w temperaturze min. 60°C lub wyparzane.
- Posiłki dostarczane są przez firmę cateringową w pojemnikach zbiorczych przygotowanych tylko i wyłącznie dla naszej szkoły. Następnie rozkładane i podawane przez wyznaczonych do tej czynności pracowników z wykorzystaniem talerzy i sztućców będących na wyposażeniu szkoły i taki sposób podawania posiłków będzie kontynuowany, a naczynia i sztućce wielorazowego użytku stosowane w szkole będą myte zgodnie z zaleceniem wskazanym powyżej.
- Utrzymuje się wysoką higieny mycia i dezynfekcji stanowisk pracy, opakowań produktów, sprzętu kuchennego, naczyń stołowych oraz sztućców.
Postępowanie w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły
- Wszyscy pracownicy zostali poinstruowani o zasadach wynikających z Wytycznych oraz wprowadzonych w szkole szczegółowych rozwiązań.
- Do pracy w szkole mogą przychodzić jedynie osoby bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.
- W szkole wyznaczone jest i odpowiednio przygotowane pomieszczenie ,w którym będzie można odizolować osobę w przypadku zaobserwowania objawów infekcji dróg oddechowych ( gabinet pielęgniarki szkolnej)
- Pracownicy szkoły zostali poinstruowani, że w przypadku wystąpienia objawów infekcji dróg oddechowych powinni pozostać w domu i skontaktować się telefonicznie z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, aby uzyskać teleporadę medyczną, z której będą wynikały dalsze czynności dla pracownika (oraz powiadomić pracodawcę o nieobecności). W razie pogarszania się stanu zdrowia należy zadzwonić pod nr 999 lub 112.
- W przypadku wystąpienia u pracownika będącego na stanowisku pracy niepokojących objawów infekcji dróg oddechowych– dyrektor szkoły w trybie natychmiastowym odsuwa go od wykonywanych czynności, kieruje do domu i informuje o konieczności pozostania w domu oraz kontaktu telefonicznego z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej (uzyskanie teleporady medycznej, z której będą wynikały dalsze czynności dla pracownika). W razie nagłego pogarszania się stanu zdrowia należy zadzwonić pod nr 999 lub 112.
- W przypadku pracowników z potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, dyrektor szkoły kontaktuje się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną w celu dokonania przez nią oceny ryzyka epidemiologicznego.
- Dyrektor oraz pracownicy szkoły bezwzględnie stosują się do zaleceń państwowego powiatowego inspektora sanitarnego w zakresie dodatkowych działań i procedur związanych z zaistniałym przypadkiem.
- Ustala się miejsca w których przebywała osoba z niepokojącymi objawami sugerującymi zakażenie koronawirusem oraz przeprowadzenie dodatkowego sprzątania zgodnie z procedurami zakładowymi, a także zdezynfekowanie powierzchni dotykowych (klamki, poręcze, uchwyty itp.).
- W przypadku potwierdzonego zakażenia SARS-CoV-2 na terenie szkoły należy stosować się do zaleceń państwowego powiatowego inspektora sanitarnego między innymi ustalenie listy osób przebywających w tym samym czasie w części/częściach szkoły, w których przebywała osoba podejrzana o zakażenie i zalecenie stosowania się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego dostępnych na stronie www.gov.pl/koronawirus oraz www.gis.gov.pl odnoszących się do osób, które miały kontakt z zakażonym.
- Zaleca się bieżące śledzenie informacji Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia dostępnych na stronach https://gis.gov.pl/ lub https://www.gov.pl/web/koronawirus/, a także obowiązujących przepisów prawa.
Postanowienia końcowe:
Zastrzega się zmianę w zapisach organizacji Szkoły Podstawowej w Kanibrodzie w przypadku zmiany wytycznych przez Ministra Edukacji i Nauki oraz Głównego Inspektora Sanitarnego
Komunikat
Szanowni Państwo, Kochani Uczniowie!
18 stycznia uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych wracają do szkół. Ministerstwo Edukacji i Nauki wspólnie z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowali wytyczne dla szkół.
Zapraszamy do zapoznania się.
Szczegółowe procedury organizacji zajęć w Szkole Podstawowej w Kanibrodzie podamy wkrótce.
http://www.gov.pl/.../edu.../wytyczne-sanitarne-dla-klas-1-3
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych
Szanowni Państwo!
Poniżej przekazujemy list otrzymany z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Lubieniu Kujawskim.
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych
W okresie ferii zimowych uczniowie i rodzice mogą korzystać ze wsparcia, jakie oferują poradnie psychologiczno-pedagogiczne. Cały czas funkcjonuje także bezpłatna infolinia 800 080 222 z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Ponadto – w odpowiedzi na zagrożenia wynikające ze stanu pandemii – powstała poradnia on-line „Zawsze Jest Jakieś Wyjście”. Rozpocznie ona swoją działalność 1 stycznia 2021 r.
Poradnie psychologiczno-pedagogiczne
W okresie ferii zimowych uczniowie i rodzice mogą korzystać ze wsparcia, jakie oferują poradnie psychologiczno-pedagogiczne. Placówki te działają bez ograniczeń, zgodnie z wewnętrznymi procedurami funkcjonowania w stanie epidemii SARS-CoV-2.
Udzielanie bezpośredniej pomocy przez poradnie psychologiczno-pedagogiczne polega m.in. na prowadzeniu terapii dzieci i młodzieży oraz ich rodzin. Placówki te wspierają także rodziców w rozpoznawaniu potrzeb rozwojowych i edukacyjnych, możliwości psychofizycznych dzieci i młodzieży oraz w rozwiązywaniu problemów edukacyjnych i wychowawczych.
W tym okresie poradnie zostały zobligowane do podejmowania dodatkowych działań o charakterze interwencyjnym, w sytuacjach kryzysowych.
Informacje na ten temat są dostępne na stronach internetowych poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz w szkołach.
Poradnia on-line „Zawsze Jest Jakieś Wyjście”
Poradnia on-line „Zawsze Jest Jakieś Wyjście” powstała w odpowiedzi na zagrożenia wynikające ze stanu pandemii i potrzebę zwiększenia dostępności pomocy psychologicznej dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Portal wspiera współpracę międzysektorową w zakresie ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Poza indywidualnym spotkaniem umożliwia specjalistom wspólną grupową konsultację dotyczącej podopiecznego.
Do korzystania z poradni on-line zachęcamy w szczególności:
- poradnie psychologiczno-pedagogiczne,
- placówki doskonalenia nauczycieli,
- instytucje wspierania rodziny, pomocy społecznej,
- instytucje ochrony zdrowia, Centra Zdrowia Psychicznego,
- instytucje wymiaru sprawiedliwości,
- inne podmioty publiczne i niepubliczne w zależności od potrzeb.
Formuła on-line zapewnia specjalistom uproszczoną ścieżkę spotkań i konsultacji, co ułatwia wymianę wiedzy i doświadczeń specjalistów z różnych regionów Polski.
Osoby potrzebujące pomocy, korzystając z wyszukiwarki w postaci interaktywnej mapy Polski, mogą znaleźć odpowiedniego dla siebie specjalistę i zarezerwować termin spotkania. Ponadto poradnia posiada bazę wiedzy, w której są zamieszczone artykuły, prezentacje, informacje i scenariusze zajęć. Będzie ona aktualizowana.
Aby zarejestrować się na portalu poradni on-line należy wejść na stronę „Zawsze Jest Jakieś Wyjście”. W zakładce „zarejestruj się” należy wybrać opcję „Instytucja”, a następnie założyć profil, podając swoje dane, krótką informację o profilu działalności oraz kadrze merytorycznej.
Więcej informacji na temat Poradni Psychologicznej online
Bezpłatna infolinia 800 080 222
Dzieci, młodzież, nauczyciele i rodzice mogą uzyskać wsparcie, dzwoniąc na bezpłatna, całodobową infolinię 800 080 222. Pod tym numerem dyżurują specjaliści, którzy udzielają pomocy psychologiczno- pedagogicznej.
Ferie
Seriale oraz filmy dla dzieci i młodzieży, piłkarskie ABC, ćwiczenia fitness, nauka tańca i gotowania, wizyty w muzeach i galeriach sztuki – to tylko wybrane propozycje, które Telewizja Polska przygotowała dla uczniów na czas ferii zimowych. W ofercie także talent show, pomysły na rozwijanie wyobraźni i kreatywne spędzanie wolnego czasu oraz poradnik poświęcony problemom psychologicznym dzieci i młodzieży. Specjalne pasmo uczniowie mogą oglądać na antenie TVP 3 (godz. 8:00-13:00), TVP ABC (godz. 8:00-13:00), TVP Kultura (godz. 11:00-13:00) oraz na platformie vod.tvp.pl iw specjalnym serwisie ferie.tvp.pl.
Oferta TVP 3
Na początek dnia widzowie będą mogli obejrzeć dwa seriale: „Nowe legendy o Małpim Królu” (godz. 8:00) oraz „Znajdź mnie w Paryżu” (godz. 8:30). Pierwszy z nich opowiada historię młodej kobiety, która przybiera imię Tripitaka i wyrusza na misję przywrócenia chwały małpiego króla – starożytnego boga uwięzionego od 500 lat. Drugi to przygody rosyjskiej księżniczki, która przenosi się w czasie i zostaje uwięziona w 2018 roku.
Od godz. 9:00 w paśmie TVP 3 będą emitowane specjalne programy przygotowane na czas ferii zimowych. Poprowadzą je znane osobowości telewizyjne. Wszystkie programy mają atrakcyjną formę i powstały z myślą o młodym odbiorcy.
- „Piłkarskie ABC” (godz. 9:00) – 20-minutowa zachęta do systematycznego treningu piłkarskiego i zdrowej diety. Poszczególne odcinki poprowadzą trenerzy i byli piłkarze reprezentacji Polski. „Piłkarskie ABC” to również doskonała okazja, by poszerzyć swoją wiedzę o piłce nożnej.
- „Strefa ruchu” (godz. 9:20) – wspólne ćwiczenia fitness aktywizujące konkretne parte mięśni, niezbędne szczególnie dla utrzymania właściwej podstawy ciała i zdrowej sylwetki.
- „Zaloguj się w kuchni” (godz. 9:35) – szef kuchni pokaże, jak samodzielnie przygotować proste i smaczne potrawy na śniadanie, lunch do szkoły czy na spotkanie z przyjaciółmi. Z programu widzowie dowiedzą się, jak zadbać o dobór składników i walory odżywcze, aby dieta była zróżnicowana i zdrowa.
- „Poczuj rytm” (godz. 9:50) – roztańczeni instruktorzy w rytmie popularnych piosenek przeprowadzą młodych widzów przez świat współczesnych tańców. Pokażą, że podłoga naszego mieszkania przy odrobinie wyobraźni może stać się parkietem, na którym będzie królował taniec.
- „Uczniowie z klasą” (godz. 10.05) – talent show z udziałem młodych mistrzów, którzy udowodnią, że niezależnie od tego, skąd pochodzimy, rozwijanie zainteresowań jest możliwe – wystarczy połączenie talentu, motywacji i cierpliwości i pracy, by walczyć o wymarzony cel.
- „Wkręć się w to!” (godz. 10:20) – czas spędzany w domu można wykorzystać bardzo kreatywnie. Użycie surowców wtórnych do tworzenia przedmiotów użytkowych, próby wokalne, gra w szachy czy tenis stołowy mogą otworzyć okno do wielowymiarowego świata wyobraźni i kreatywności.
- „Zaczarowany świat sztuki” (godz. 10.35) – po niezwykłym świecie malarstwa oprowadzi widzów Blanka, która odwiedza muzea i galerie, a w nich dociera do miejsc niedostępnych na co dzień. Podczas swojej podróży pokazuje, że sztuka wcale nie musi być nudna i poważna.
- „e-MOCje” (godz. 10:50) – poradnik poświęcony problemom psychologicznym dzieci i młodzieży. Każdy odcinek zostanie omówiony inny problem, m.in. wzrost poziomu lęku i poczucia zagrożenia we współczesnym świecie, cyberprzemoc czy trudne sytuacje w rodzinach dysfunkcyjnych.
- filmy (godz. 11:00) – codziennie na antenie TVP 3 emisja innego filmu dla dzieci i młodzieży.
Oferta TVP ABC i TVP Kultura
Specjalne pasmo dla najmłodszych widzów także na antenie TVP ABC. W godz. 8:00-13:00 animacje i programy dla dzieci w wieku 4-9 lat. Po godz. 20:00 premiery i powtórki animacji oraz serial aktorski.
Na antenie TVP Kultura w godz. 11:00-13:00 uczniowie i rodzice będą mogli obejrzeć ekranizacje najpopularniejszych lektur szkolnych. Wśród nich oferta dla młodych i starszych widzów, m.in. „Quo Vadis”, „Nad Niemnem” i „Szatan z siódmej klasy”.
Święty Mikołaj w Kanibrodzie
Dzieci odwiedził Święty Mikołaj, który przyniósł dla dzieci prezenty. Odbyło się również podsumowanie tygodnia "Idą święta..." Omawialiśmy zwyczaje i tradycje związane z Bożym Narodzeniem. Dzieci śpiewały poznane piosenki świąteczne i kolędy, składaliśmy sobie życzenia oraz zasiedliśmy do wspólnego posiłku.
3
RAZEM NA ŚWIĘTA
W ramach akcji ,,Razem na Święta'' dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz opiekunki: Koła Wolontariatu- M. Barańska, Samorządu Uczniowskiego- K. Matczak oraz SK PCK- R. Krukowska przygotowały kartki świąteczne dla osób starszych oraz przyjaciół naszej szkoły. Pragniemy, aby wywołały one uśmiech i zadowolenie na twarzach obdarowanych.
Kolejnym etapem wsparcia w ramach akcji "Razem na święta" była zbiórka żywności długoterminowej i chemii gospodarczej dla osób starszych znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej z naszego terenu. Bardzo dziękujemy rodzicom, dzieciom i pracownikom szkoły za wsparcie naszej akcji, dzięki której paczki świąteczne otrzymały cztery potrzebujące osoby
Archiwum Aktualności