17.10.2019r.
Dziś w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Papieski.Ksiądz Krzysztof Kamiński wraz z uczniami z klasy V przypomnieli nam historię papieża Jana Pawła II. Wspólnie odśpiewaliśmy pieśń "Barka" i odsłuchaliśmy kilka utworów o samym papieżu.
17.10.2019r.
Dziś w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Papieski.Ksiądz Krzysztof Kamiński wraz z uczniami z klasy V przypomnieli nam historię papieża Jana Pawła II. Wspólnie odśpiewaliśmy pieśń "Barka" i odsłuchaliśmy kilka utworów o samym papieżu.
W dniu 16.10.2019 r. biliśmy rekord z całą Polską w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo - oddechowej.Biorąc udział przede wszystkim promujemy pierwszą pomoc, uczymy się,ćwiczymy, budujemy odpowiedzialność społeczną. To także doskonała okazja do nawiązania nowych przyjaźni i zaciśnięcia współpracy pomiędzy instytucjami.Dzisiaj połączyliśmy siły ze wszystkimi szkołami z naszej gminy , strażakami z Krzewia , Kanibrodu oraz Bilna, dołączyła Biblioteka Publiczna oraz Burmistrz Lubienia Kujawskiego.W dniu dzisiejszym mieliśmy do dyspozycji 16 fantomów ,a wzięło udział 80 osób. Koordynatorem rekordu był ratownik medyczny Pan Zbigniew Ziółkowski. #UczymyRatowac
15.10.2019r.
Dziś odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Przy tej okazji przyjęliśmy również pierwszoklasistów ślubowaniem do społeczności szkolnej.Dziękujemy organizatorom i przybyłym gościom
14.10.2019r.
W dzisiejszym dniu uczniowie z naszej szkoły brali udział w IV biegu Leśnym im. Urszuli Pietrzak organizowanym przez ZPO Lubień Kujawski i firmę Polcalc. W kategorii dziewcząt klas 7 i 8 -II miejsce zdobyła Wiktoria Bujalska i III miejsce Zuzanna Paczynska otrzymały puchary i pamiątkowe medale.
W kategorii chłopców klas 5 i 6 chłopców IV miejsce zdobył Szymon Grzybowski i VII miejsce Kacper Mikulski natomiast w kategorii chłopców klas 7 i 8 Piotr Maślanka zajął VIII miejsce. Uczniowie otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody.
GRATULUJEMY😊 JESTEŚMY Z WAS DUMNI
12.09.2019r.
Klasy I-III wzięły udział w konkursie plastycznym: ,,Nie pal przy mnie proszę". W konkursie wzięło udział 8-uczniów: Hanke Julia, Sołtyszewska Roksana, Boroń Nikola, Skoniecki Sebastian, Sobierajski Piotr, Domowicz Monika, Justyński Michał, Matusiak Kacper. W miniony czwartek odbyło się roczyste podsumowanie konkursu. Komisja stwierdziła, że wszystkie prace były orginalne, wyjątkowe, zgodne z regulaminem konkursu i przyznała 4 wyróżnienia: Julia Hanka- klasa I,Nikola Boroń- klasa II,Michał Justyński-klasa III, Kacper Matusiak-klasa III. Zwycięzcą gratulujemy. Pani Dyrektor Agnieszka Rybska, na uroczystym apelu wręczyła nagrody dla zwycięzców. Pozostali uczniowie za udział w konkursie, również otrzymali drobne upominki. Za konkurs odpowiedzialna była Pani Marzena Szarwas.
09.10.2019r.
Dziś grupa naszych uczniów z p. D.Mikołajczyk zaangażowana w projekt Fundacji Ari Ari pt. Adaptacje - literatura polska według młodzieży, wyjechała do Warszawy. Gościły nas: p. Aleksandra Szczodry w swojej Galerii 18A i p. Marta Jałowska w teatrze Komuna Warszawa. Zwiedziliśmy również Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Wszystkie atrakcje miały charakter warsztatowy, a więc było bardzo twórczo. Dopełnieniem dzisiejszej wycieczki był niezapomniany wieczór na bulwarach wiślanych i odwiedziny u Warszawskiej Syrenki.
Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że została uruchomiona całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Każda młoda osoba, która zechce porozmawiać o swoich problemach, może zadzwonić pod bezpłatny numer 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
Infolinię prowadzi Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizacja ta została wybrana w konkursie MEN, realizowanym w ramach Narodowego Programu Zdrowia.
80 rocznica wybuchu II wojny światowej
#PrzerwanyMarszWczorajszy wieczór był pełen wzruszeń i emocji.Nasza społeczność szkolna spotkała się na Wieczornicy pod nazwą "Pamięć i tożsamość" przygotowanej przez Panie : Annę Andrzejczak i Elżbietę Gontarek. Spotkaliśmy się aby uczcić pamięć tych którzy polegli w walce o nasz kraj.Pojekt „Przerwany Marsz” jest próbą stosownego podziękowania pokoleniu Dzieci Wojny za to co zrobili dla Polski, mimo tego, że czas okupacji, który naznaczył ich dzieciństwo, z pewnością skruszył przekonanie o dobru drzemiącym w ludziach i sprawiedliwości dziejowej.Kolejna część tego projektu to "Pamiętniki Pokoleń" w ramach której zostały zaproszone Panie:- Anna Jędrusiak- Salomea Łucyk- Barbara Kaczmarek- Halina MałasPanie opowiedziały o czasach w których się wychowały." Miałam 13 lat, kiedy wybuchła wojna..." tak wspomina Pani Salomea.Tak klamrą po osiemdziesięciu latach od tamtych dni próbowaliśmy symbolicznie zamknąć Ich Przerwany Marsz i otworzyć nasze ramiona wobec tych, którzy mogą mieć poczucie odtrącenia, zapomnienia i zmarginalizowania zarówno w narracji okupacyjnej, jak i świadomości, co to znaczy być dzieckiem w czasie wojny. Zdajemy sobie sprawę, jak mocno w psychice dziecka utrwaliły się obrazy przemocy, czy śmierci, ale mimo wszystko oni przeżyli, wytrwali! Uparcie wznosili fundamenty swojej egzystencji, która łaknęła normalności, bezpieczeństwa, nocy bez strzałów, snów bez koszmarów i łez. Tym właśnie wznieśli fundamenty Polski, w której dzisiaj żyjemy.Bardzo dziękujemy
4.10. 2019- Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia... ale żeby było niebanalnie to nasi uczniowie liczą w nocy😊Jest północ a oni doskonale się bawią przy zabawach z tabliczką mnożenia i zadaniach logicznych.Obecność dzieci w szkole nie jest niczym zaskakującym, ale obecność dzieci w szkole w nocy jest zjawiskiem zaskakującym. Szkoła jako instytucja oraz budynek kojarzy się dzieciom z nauką oraz obowiązkiem. Ta noc to forma integracji dla naszych podopiecznych ale też okazja do bliższego poznania uczniów. My jako nauczyciele i wychowawcy mamy za zadanie rozbudzać w dzieciach ciekawość, kreatywność oraz sprawiać tym samym radość. Chcemy także zachęcić do przychodzenia i przebywania w szkole z przyjemnością, bez poczucia przymusu.
Mamy nadzieję, że ta noc na długo zostanie w pamięci naszych uczniów.
Dziś odbyl się wnaszej szkole Dzień Chłopaka. Spotkałyśmy się wraz z Naszymi Paniami w jednej klasie , gdzie zaprosiłśmy naszych kolegów wręczjąc im skromne upominki oraz życzenia sukcesów, zdrowia i samych piątek i szóstek. Życzenia naszym Panom pracującym w szkole złożyliśmy już w piątek, ponieważ wtedy byli wszyscy obecni w naszej szkole. Naszych kolegów dziewczęta zaprosiły na słodki poczęstunek. Klasy młodsze obchdziły ten dzień we własnym gronie. Wszystko zostało przygotowane pod opieką pani A. Andrzejczak i pań: A. Zbonokowskiej, E. Gontarek, D.Mikołajczyk, Ż.Rojewskiej.
Ośmioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w pierwszych zajęciach w ramach współracy z Fundacją Ari Ari pt. Adaptacje. Literatura polska według mlodzieży. Jest to cykl spotkań gdzie uczniowie mają okazję dodatkowo doskonalić swoje kompetencje. Uczniowie pracowali pod okiem Pani Marty Jałowskiej (Twin Pics Studio i multiartystyczne działania). Mlodzieżą opiekowala sie p. D. Mikołajczyk.
Dziś w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków Obcych, który przygotował panie Donata Mikołajczyk i Żaneta Rojewska. Uczniowie z klas IV-VIII mówili o ciekawostkach związanych z Językami obcymi, rozwiązywali zadania korzystając z telefonów, czytników kodów QR oraz komputerów z Internetem. Rozwiązywali zagadki muzyczne z różnych krajów. Szkoda że trwało to tak krótko.
Sprzątanie Świata. Kolejny raz przystąpiliśmy do akcji sprzątania Świata. Planeta to nasz wspólny dom , to od nas zależy jak będzie nam się żyło. Pani Anna Zbonikowska Przygotowała warsztaty dla uczniów, które zakończyły się wspólnym oglądaniem filmu o segregacji śmieci. Dzień zakończyliśmy sprzątaniem w okolicy Szkoły Podstawowej w Kanibrodzie.
Dziś w naszej szkole czytaliśmy w ramach NARODOWEGO CZYTANIA nowelę Elizy Orzeszkowej "Dobra Pani". Już kolejny raz przystąpiliśmy do tej akcji. Uczniowie z uwagą wysłuchali fragmentów noweli, być może skłoni to ich do przeczytania całości
My również jesteśmy z nimi, man pozwolono kolejny raz przyjść do szkoły i uczyć sie polskości.
Pamiętajmy !!!Poniedziałek - 2 września
Dokończmy wspólnie Ich Przerwany Marsz
W poniedziałek 2 września UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020 :8.30 - spowiedź na sali gimnastycznej9.00- msza świętaPo mszy świętej wszyscy wychodzimy pod krzyż koło szkoły i z tego miejsca rozpoczyna się "PRZERWANY MARSZ" z flagami do szkoły - zapraszamy wszystkie dzieci, nauczycieli, rodziców, opiekunów, babcie i dziadków.Punktem kulminacyjnym będzie odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego który towarzyszy Polakom od wielu lat.Ok godz. 10.00 - przemówienie Pani Dyrektor i spotkanie z wychowawcami klas.W tym dniu nie ma dowozów.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbyłosię jak zawsze na sali gmnastycznej. Najpierw uczniowie klasy VIII pożegnali się z wszystkimi krótkim występem artystycznym, anastepnie Pani dyrektor Agnieszka Rybska wręczała nagrody , wyróżnienia i dyplomy najlepszym uczniom w naszej szkole. Życzyła wszystkim udanych wakacji, spokojnych, radosnych i bezpiecznych, tak aby we wrześniu znów spotkać sięw naszej szkole. Następnie wszyscy uczniowie rozeszli się do klas , gdzie otrzymali świadectwa promocyjne i ukończenia szkoły.
Pani Elżżbieta Gontarek koleiny raz przygotowała dla naszych uczniów potyczki ortograficzne na zakończenie roku szkolnego.W konkursie wzięliudział prawie wszyscy uczniowie z klas IV-VIII dobrze, że każdy w nzszej szkolechce pisać poprawnie w dobie Internetu i sms-ów, czatów.
Nasi najstarsi uczniowie przygotowali wraz ze swoimi rodzicami wieczorek pożegnalny, na który zaprosili osoby związane ze szkołą , ale również całe Grono Pedagogiczne, pracowników obsługi, oraz naszego byłego Pana Dyrektora Edwarda Kata. Klasa VII przygotowała kilka słów na pożegnanie swoich kolegów i wraz z wychowaczynią złożyła klasie VIII życzenia na dalszą drogę edukacyjną z nadzieją ,że będą nas mile wspominać.
Na wieczorek zostali też zaproszeni przedstawiciele klas od IV do VI i cała klasa VII.
Rodzice również podziękowali za lata współpracy, były piękne podziękowania dla wychowawczyni i wszystkich, którzy mieli swój wkłąd w edukację i wychowanie naszych absolwentow.
Do szkoły zawitali studenci Uniwesytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu z Wydziału Astronomi, którzy przeprowadzili zajęcia warsztatowe z uczniami w póżnych godzinach wieczornych , a następnie wybraliśmy się na pobliskie pola, aby wykorzystując prosty sprzęt, teleskopy i lornetki obserwować nocne niebo. To było bardzo interesujące doświadczenie. Prowadzący bardzo ciekawie i z wielkim zaangażowaniem opowiadał o tym co widzimy nad naszymi głowami, jak możemy to wykotrzystać w życiu, jak wiele można tam zaobserwować.
Całość przygotowała i zaprosiła gości pani Anna Zbonikowska.
Powered by aSc EduPage