• Pasowanie na Przedszkolaka

• 17 listopada 2023r. w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka, podczas której dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz złożyły przysięgę przedszkolaka. Po zakończeniu części artystycznej dzieci zostały pasowane przez Panią Dyrektor na przedszkolaków i starszaków oraz otrzymały upominki ufundowanie przez Radę Rodziców. Zasiedliśmy również z rodzicami do wspólnego słodkiego poczęstunku. Dziękujemy za obecność wszystkim gościom oraz rodzicom za zaangażowanie i pomoc przy organizacji naszej uroczystości. Jesteśmy bardzo dumni z naszych przedszkolaków, którzy wykazali się wieloma talentami oraz odwagą podczas występów.

• Alfabet logopedyczny

• Kolejne zadanie z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego -"Alfabet logopedyczny". E-Ekologopedia i nasza wspaniała Pani Jesień.

• Narodowe Święto Niepodległości

• Szkoła Podstawowa w Kanibrodzie świętowała 105 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę zupełnie inaczej, niż w latach poprzednich. Wszyscy uczniowie, począwszy od oddziału przedszkolnego, a skończywszy na klasie VIII, obejrzeli film edukacyjny o trudnych drogach Polski do niepodległości. Po wspólnym omówieniu treści przekazanych w filmie, uczniowie z zapałem przystąpili do wspólnych prac plastycznych, tworząc plakaty-składanki. Na podsumowanie cała społeczność szkolna zaśpiewała 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego" w ramach ogólnopolskiej akcji #SzkołaDoHymnu organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Dziękujemy p. Agnieszce Woźniak-Grabowskiej za przygotowanie zajęć, a wszystkim nauczycielom za zaangażowanie i pomoc w ich przeprowadzeniu.

• Biegi z okazji 105 rocznicy Odzyskania Niepodległości w SP w Baruchowie

• W dniu 09.11.2023r. uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego p. Sławomira Banasiaka uczestniczyli w biegach zorganizowanych przez Szkołę Podstawową w Baruchowie z okazji upamiętnienia 105 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Celem imprezy było stworzenie możliwości współzawodnictwa wśród uczniów, integracji międzyszkolnej, naturalnej formy spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, promowanie zdrowego stylu życia. W biegach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z Kłóbki, Lubienia Kujawskiego, Baruchowa, Nasiegniewa, Kowala i Cyprianki.

Uczniowie reprezentowali naszą szkołę w kategorii: dziewcząt i chłopców klas 1-3 oraz klas 4-8. Każdy miał do pokonania dystans w zależności od kategorii wiekowej. Reprezentacja naszej szkoły walczyła do ostatnich sił, zachowując sportowego ducha walki, otrzymując pamiątkowy dyplom. Po zakończonych biegach niespodzianką dla wszystkich zawodników była pyszna grochówka.

• BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

• 31 października w naszej szkole odbył się BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Dzieci były przebrane za osoby święte, swoich patronów, aniołów. Podczas balu uczniowie brali udział w konkursach: łowienie rybek, taniec z balonem. Odbyła się również zabawa taneczna. Wszyscy świetnie się bawili, a na koniec wspólnie zatańczyli do piosenki "Święty uśmiechnięty".

• Czytam z klasą lekturki spod chmurki

• Uczniowie klas I,II,III biorą udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym - Czytam z klasą lekturki spod chmurki. Hasło przewodnie V edycji- Na tropach dobroczynności. Uczniowie klasy trzeciej wykonali różnorodne zadania z modułu I- Bądź dobry dla ludzi na podstawie książki,, Detektyw Pozytywka". Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.